Jak zagospodarować otwartą na salon kuchnię?

W każdym mieszkaniu niby wszystko wygląda tak samo. Mamy miejsce gdzie śpimy i gdzie przygotowywane są posiłki i miejsce do kąpieli. Ale, jeśli chodzi o szczegóły to każde wnętrze mieszkania jest całkiem inne. Nawet, jeżeli np. kuchnia jest otwarta na salon, to i tak w niemal każdym mieszkaniu pomysł na takie połączenie będzie całkiem inny.

kuchnia i jadalnia

Autor: Ben Heinrich
Źródło: http://www.flickr.com
Każda aranżacja kuchni połączonej z małym salonem zależy od pomysłu domowników. oczywistością jest, że po pierwsze trzeba zwrócić uwagę na wielkość każdego pomieszczenia. Gdy salon jest faktycznie niewielki, to nie warto dawać do niego zbyt dużego stołu, gdzie mielibyśmy jeść obiady i kolacje. Najlepiej zaaranżować w salonie przestrzeń, gdzie będzie można zjeść deser, ale również da się przy okazji posiedzieć ze znajomymi. Stół nie musi być wtedy duży, ale należy zadbać o to, by w kuchni znalazł się blat, przy którym będziemy mogli zjeść w spokoju posiłek.

Zainteresował Cię omawiany wpis i chcesz odnaleźć podobne informacje? Kliknij więc ten link i sprawdź więcej porad w serwisie (https://lampydodomu.pl/1984-oswietlenie-wiszace-dla-dzieci)!

Możemy też pomyśleć o czymś na podobę baru, co oddzielałoby kuchnię od salonu. Ale, gdy salon jest niewielki lepiej zaakcentować przejście z kuchni do salonu inną podłogą. Choć z drugiej strony, żeby całość wyglądała na większą można postawić na identyczną podłogę. Tak, więc pomysłów jest dużo, a wszystko przy aranżacji rozbija się o dany lokal i wyobraźnię ludzi, którzy w danym miejscu zamieszkają.

Kuchnia i salon, jako jedno pomieszczenie

Jadalnia

Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo popularne jest łączenie salonu z kuchnią. Szczególnie, kiedy mieszkanie jest niewielki, a domownicy chcieliby zyskać kilka bonusowych metrów. Czasem już deweloper pomyślał o takim połączeniu, a innym razem trzeba coś wyburzyć, by mieć taką przestrzeń.

Niezwykle nam miło, że poświęciłeś swój czas, aby przeglądnąć nasz tekst. Jeżeli czujesz ochotę na inne, to kliknij link stylowy-mebel.pl i przejdź do następnej strony.

Oczywiście jest to możliwe w przypadku, kiedy pokoju kuchennego od salonu nie oddziela ściana nośna. Jeżeli nie ma przeszkód to aranżacja kuchni połączonej z małym salonem okaże się dla nas fajnym pomysłem. Bo jednak należy w odpowiedni sposób każdy element dopasować. Nie możemy zrobić czerwonej kuchni i postawić na zielony salon, bo wszystko będzie się ze sobą gryzło.

Najfajniejszym rozwiązaniem przy niewielkim metrażu postawić na jasne barwy, a intensywne barwy wybrać przy kupowaniu dodatków. Dobrze też zastanowić się nad tym czy chcemy, by wszystko stało na wierzchu, czy może jednak lepiej będzie gdybyśmy wybrali do kuchni szafy bez przezroczystych drzwiczek.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,