Każdą łazienkę można aranżować pięknie, trzeba jedynie zaplanować odpowiedni projekt

Łazienka – jedno z najistotniejszych oraz najczęściej stosowanych pomieszczeń w mieszkaniu. Jej wygląd ma ogromne znaczenie dla wygody i użyteczności, jak także dla samopoczucia osób korzystających z sanitariatu, więc jego opracowaniu trzeba poświęcić dużo uwagi. Łazienka nie powinna być nudna i sztampowa, można urządzić ją na mnóstwo sposobów, dopasowując jej plan do indywidualnych warunków mieszkaniowych, warunków finansowych i preferencji lokatorów.

meble łazienkowe

Autor: Bonsoni.com
Źródło: http://www.flickr.com
Szukasz inspiracji dla łazienki? Zastanów się, co lubisz!

Nieoryginalne i mało ciekawe łazienki odeszły już do lamusa, teraz każdy ma szansę stworzyć własne pomieszczenie tak, jak jedynie pragnie. Bezwarunkowo sprzyja temu bogaty asortyment mebli, sanitariatów, jak również produktów wykończeniowych do łazienek. Salony łazienkowe oferują nam świetny wybór oraz mnogie inspiracje, jak wykorzystać poszczególne elementy. Od nas zależy czy wykorzystamy poddane nam pomysły, czy raczej decydujemy się urządzić posiadaną łazienkę całkiem po swojemu.

Inspiracje z całego świata

Każdy sezon przynosi nowe inspiracje w designie wnętrz, a pomieszczenia łazienkowe nie stanowią tu odstępstwa. Obecnie dużym uznaniem radują się surowe wnętrza, jak chociażby łazienka w stylu skandynawskim (to może być dobry pomysł). W przypadku podobnych inspiracji stawia się przede wszystkim na proste formy oraz minimalizm, nie stosuje się kolorowych detali. We wnętrzu dominują elementy o klasycznym kształcie, wprowadza się także posadzki z płytek drewnopodobnych, a czasem zakłada podłogi drewniane. Nierzadko wykorzystuje się szorstkie, tynkowe materiały na ścianach albo dominuje surowa biel.

Czy zamieszczony tu wpis wydaje Ci się interesujący? Pragniesz obejrzeć dużo informacji na zbliżony temat? Zatem idź tu Abimeble Wrocław i przeczytaj kolejny wpis.

Mieszkasz na poddaszu? To nie problem

Ostatnie lata zapewniły jeszcze jedną znaczącą zmianę w aranżacji wnętrz mieszkalnych, modne stały się bowiem mieszkania na poddaszu. Nowoczesna łazienka na poddaszu wymaga zastosowania nieco innych rozwiązań, jednak można ją doskonale urządzić (tutaj mamy ciekawe pomysły). Jeszcze niedawno projektowanie łazienki w pomieszczeniu ze skosami było poważnym wyzwaniem, dzisiaj do swej dyspozycji mamy szereg rozwiązań stworzonych z myślą o takich wnętrzach. Właściwie planując rozmieszczenie danych elementów wyposażenia i wybierając specjalnie zaprojektowane meble, można stworzyć na poddaszu łazienkę nie tylko elegancką, ale również bardzo funkcjonalną i przytulną.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,