Jak dobierać dywany do szkoły czy przedszkola? Na co zwrócić uwagę?

Kiedy nadchodzi koniec szkolnego roku, to w wielu placówkach oświatowych robi się mniejsze lub większe remonty. Większe remonty przeprowadzane są niezbyt często, raz na określony czas, mniejsze zaś dosyć często.

Przedszkole i zabawa

Autor: Sztuka Dwadziesciaczteryh
Źródło: http://www.flickr.com
Należy przecież wymienić część mebli czy ozdób, a także dywanów.

Przed zakupem trzeba zastanowić się nad jego odpowiednim rozmiarem. W tym celu musimy wziąć pod uwagę jaki jest rozmiar sali, w której dywan będzie rozłożony. Sale przedszkolne można właściwie podzielić na trzy grupy, jakie determinują nadające się rozmiary. Do najmniejszych sal najbardziej odpowiednie są dywany do przedszkola w rozmiarach 2 na 3 metry. Jeśli planujemy ułożyć dywan od ściany do ściany, to korzystniej zdecydować się na wykładzinę dywanową, jaką zamontujemy na stałe do podłoża.
Dywan zaś najkorzystniej wybrać w taki sposób, by jego wzór był widoczny i niekoniecznie zasłonięty przez mebel. W większych salach mamy jak najbardziej większe możliwości, możemy więc wybrać kilka wariantów. Pierwszym z nich jest dobór dywanu dużego lub nawet bardzo dużego. W takiej sytuacji mieści się on w granicach 2 na 4 metry, a może być nawet 4 na 5 metrów.

Uważasz, że ten artykuł jest ciekawy? Jeśli tak, kliknij tutaj – ten portal (http://www.wkg.pl/oferta/branze/rolnictwo/) zawiera zbliżone tematy, one też są warte zainteresowania.

Tego typu wielkość jest bardzo często odpowiednia i jeden dywan wystarcza. Najbardziej problematycznym do zagospodarowania terenem są wąskie, lecz długie sale. W tym wypadku wybiera się bardzo często dywany przedłużane, jakie tworzą wrażenie powiększonego chodnika dywanowego.

Dobrym przykładem jest rozmiar 2,4 na 4 metry.

Tak więc w takim wypadku możemy pomyśleć o dodaniu stref przy pomocy małych dywanów, które będą odpowiadać kolorom albo wzorem do głównego dywanu w sali. Pamiętajmy, iż dywan do szkoły czy przedszkola zawsze najlepiej wybierać tylko w specjalistycznych sklepach, które świadczą swoją ofertę sprecyzowanej grupie docelowej, jednostkom oświatowo -wychowaWCzym- -> sprawdź.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,