Relaks i komfort w ogrodzie? Jak się zapatrujesz na własne jacuzzi? Jak najbardziej, to do zrobienia i realne do spełnienia

Z pewnością jak posiadasz duży ogród to myślałeś nie jeden raz, jak możesz wykorzystać tą dużą przestrzeń. Być może pragnąłeś basen lub domowe jacuzzi? Jeszcze nie tak dawno błyskawicznie porzucałeś tę myśl, bo zdawałeś sobie sprawę, iż cena instalacji jest za bardzo kosztowna. Aktualnie także jest to tylko rozrywka dla ludzi bogatych, jednocześnie pojawiły się inne możliwości. Bez problemu i w normalnej cenie jesteś w stanie wybudować ogrodowe jacuzzi lub balę wodną.

jacuzzi

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Ogrodowe jacuzzi to rzeczywiście ciekawy pomysł, zwłaszcza, że nie jest zbyt kosztowny. Koszt wanien z hydromasażem do użytku zewnętrznego są zależne od wielkości i jakości. W sumie to zakup takiej wanny z pełnym systemem to koszt od piętnastu tysięcy do 30 000 złotych.

W zalewie otaczających nas wiadomości niełatwo jest odnaleźć rzeczywiście wartościowe informacje. Dlatego jeśli interesuje Cię ten artykuł, to koniecznie zobacz rekomendowane info.

W tej cenie dostaniesz cały niezbędny zestaw, czyli grzałka, pompa, dysze i sterowanie. Jednocześnie to nie jedyne koszty, gdyż należy jeszcze doliczyć podłączenie instalacji elektrycznej, ale również wody i kanalizacji.

Jeśli zaś idzie o ich cenę to wszystko jest zależne od indywidualnego projektu. Istnieje również inna możliwość, bardziej oszczędna, ale i nie gwarantująca tego typu luksusów, jak w przypadku jacuzzi. Jeśli starczą Ci standardowe kąpiele, bez gratisów w postaci dysz czy prądów wodnych, to najlepszym wyborem będą balie ogrodowe. Już za pięć-osiem tysięcy złotych jesteśmy w stanie zakupić kilkuosobową drewnianą balię. Będzie ona wypełniona tworzywem, tego rodzaju jak w wannach, a także małym piecykiem na drewno lub węgiel, dzięki czemu jesteśmy w stanie ogrzać wodę. Oczywiście, powinniśmy też doliczyć koszt instalacji. Należy to wszystko przemyśleć, bo jak każda inwestycja, tak i jacuzzi (strona producenta) czy normalna balia ogrodowa to konkretny koszt, ale też późniejsze korzyści.

Pomyślmy sobie, jak w upalne dni będziemy raczyć się takim cudownym relaksem, jak będzie to miłe. Czasem więc nawet, gdy koszty wysokie, to inne zalety są tak konkretne, iż zapominamy o wszystkich wydatkach. Szczególnie, że niektórych przyjemności nie powinniśmy przeliczać na korzyści finansowe. Są kosztowne, jak każda rzecz, ale oferują komfort, który wpływa na nasze samopoczucie, na nasz psychiczny komfort. Jeśli pomyślimy o tym w taki właśnie sposób możemy być pewni, że będziemy myśleć o tej inwestycji w samych superlatywach.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,