Dekoracje domowych sprzętów

Obraz wysłużonej, niegdyś nowej, szafki z drewna już nie wywołuje uśmiechu na twojej twarzy, więc sprawdzasz w kalendarzu grafik wywozu śmieci? Drażni Cię nijaka, biała lodówka? Mamy na to radę! Zamiast wydawać pieniądze na nowe komody, stoły czy lodówki, zechciejmy podarować nowe życie tym, które już posiadamy. Wystarczy tak mało, by stały się prawdziwą ozdobą wnętrza.

mieszkanie

Źródło: flickr.com
Chwyćmy więc za pędzle, walki i po dokładnym oczyszczeniu pomalujmy meble. Należy zdecydować się na kolor współgrający ze stylem wnętrza, tak aby odświeżony sprzęt stał się jego ozdobą. Aby nadać nowemu sprzętowi charakteru, możemy go dodatkowo ozdobić. Mogą być to kupione lub wycięte przez nas szablony lub nowoczesne (polecamy nowoczesne wlaczniki swiatla) naklejki. Za „malarskie płótno” posłużyć nam może nawet najzwyklejsza lodówka. W krótkim czasie, odmienimy kuchenne wnętrze, naklejając naklejki na lodówkę – demur.pl/naklejki/na-lodowke. Okleiny mogą przedstawiać wszystko – każdy motyw i wzór, dekorując kuchnię, jak i kamuflując wszelakie niedoskonałości.

Warto zapoznać się także z techniką decoupagu. To nietrudna, stosowana już w Polsce od parunastu lat, a przy tym dająca spektakularne efekty technika zdobienia przedmiotów. Przedmiotów zapomnianych, które lata świetności maja już dawno za sobą, jak i tych nowych, aby nadać im oryginalności, niepowtarzalności i stylu. Rozpoczynając naszą kreatywną historię z techniką docoupage mile widziana jest niewielka ilość zapału, nożyczki, papier który chcemy przykleić na przedmiot, klej oraz warstwa nawierzchnia która zabezpieczy nasze ręczne poczynania czyli lakier.

kuchnia

Autor: Candy Polska Sp. z o.o
Źródło: Candy Polska Sp. z o.o
Przede wszystkim zaplanujmy jak będzie wyglądał wzór, który stworzymy. W zależności od tego na jakim tworzywie tudzież surowcu naturalnym będziemy pracować, należy użyć kleju do danej powierzchni. Klej najlepiej jest kłaść na przedmiot, który będzie wyklejany, jak i na same materiały. Po całkowitym wysuszeniu obleczmy nasz wyrób lakierem.

Czy chcesz głębiej zbadać prezentowany w tym miejscu wątek? Jeśli tak, bez grymaszenia kliknij tu, aby zobaczyć więcej informacji (https://www.metal-plast.pl/)!

Istotnym jest by nie nakładać kolejnej warstwy gdy wcześniejsza jeszcze nie jest sucha. Pożądany efekt otrzymujemy wtedy gdy po dotknięciu dłonią powierzchni, nie mamy nieprzyjemnego wrażenia nierówności.

Dzięki tym niesprawiającym wiele trudności i stosunkowo tanim metodom nieciekawe meble zamienią się w prawdziwe dzieła sztuki.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,