Jak znaleźć idealne miejsce na fototapetę?

Fototapety charakteryzują się obecnie dosyć istotnym zainteresowaniem, jako że zapewniają bogactwo interesujących wzorów. Można zdecydować się na tapetę z elementami architektonicznymi bądź przedstawiającą środowisko naturalne, chociażby lasy. Jednak, mając w planach zawieszenie tego rodzaju tapety, trzeba dobrze się zastanowić, jaka ściana w tym celu będzie odpowiednia.

Autor: KLOSE

Przede wszystkim, warto wykonać plan rozmieszczenia mebli. Niekiedy bowiem okazuje się, że by tapety foto na ścianę ukazały swoje piękno, ściany muszą pozostać niezagospodarowane. Na bazie takiego planu zdecydowanie prościej będzie zdecydować, jaka ściana będzie świetnym wyborem.

Naturalnie, zamysł można później zmieniać kilkakrotnie, tym samym z położeniem tapety można się wstrzymać na jakiś czas, by upewnić się co do danej decyzji. Na dodatek, koniecznie trzeba mieć na uwadze rozmiary tapety oraz rodzaj wzoru, jaki został na niej umieszczony. Niektóre wzory bowiem będą korzystniej się prezentowały na dużej ścianie, która pozwoli zaprezentować je w całej krasie, inne natomiast są stosowne dla niewielkich powierzchni.

pokój

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Wybierając określoną ścianę na położenie fototapety warto wziąć pod uwagę także ogólne wrażenie, które tym sposobem będzie dawało pomieszczenie. Ogromne znaczenie mają indywidualne oczekiwania. Niektóre osoby chcą, żeby fototapeta była jedynie subtelnym dodatkiem. Dla innych dosyć ważne jest, żeby stanowiła ona mocny punkt oraz określała całe wnętrze. Od tego w dużej mierze zależy to, gdzie docelowo fototapetę się umieści.

Interesujących inspiracji można poszukać w sieci, np. w witrynie Demural. Firmy trudniące się wykonywaniem i nakładaniem fototapet także powinny służyć radą, tym bardziej, że mają już w tej materii duże doświadczenie. Decyzja musi być dokładnie przemyślana. Nie ma miejsca na szybkie decyzje, gdyż fototapeta ma spory wpływ na ostateczny wygląd mieszkania.

Generalnie – wymiary fototapety, rodzaj wzoru oraz posiadane wymagania pod tym względem są najistotniejsze. Jeśli jednak w dalszym ciągu ma się wątpliwości, można poprosić o graficzne przedstawienie efektu finalnego. Współcześnie nie powinno to generować dużych problemów, albowiem większość firm i dekoratorów wnętrz swobodnie posługuje się programami graficznymi.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , , ,