Po co Ci regały z książkami?

Biblioteka we swoim domu to doskonałe rozwiązanie. Własną kolekcję ulubionych tytułów możesz trzymać np. w salonie. Po co Ci jednak właściwie tego rodzaju biblioteka w salonie? Jeśli jesteś zapalonym fanem książek, zapewne nie trzeba Ci tego tłumaczyć. Jeśli książki zajmują ważne miejsce w Twoim życiu, ulubieni autorzy muszą zająć ważne miejsce również w Twoim domu. Trudno o mocniej wyróżniającą pozycję niż np. cała ściana w pokoju gościnnym.

regał z książkami

Autor: jemartin03
Źródło: http://www.flickr.com
Literatura w salonie to także doskonały pretekst do tego, by porozmawiać o literaturze ze znajomymi. Prędzej czy później zaproszeni na pewno zainteresują się niektórymi tytułami, które zobaczą na półce, a Tobie pozostanie jedynie rozwinąć konwersację. Utwórz prywatną bibliotekę w salonie, a na wszystkich imprezach w Twoim domu będziesz mógł z łatwością konwersować na temat najbardziej interesującego Cię tematu.

A co jeśli nie lubisz czytać? Możliwe, że Cię to zaskoczy, jednak wówczas biblioteka w salonie jest równie dobrym rozwiązaniem (biblioteka w salonie). Dlaczego? Przyczyną jest to, że książki posiadają także znaczenie w wymiarze symbolicznym i wzbudzają pewne skojarzenia. Książki kojarzą się z pewną wykwintnością i powagą. Jeżeli chcesz nadać pokojowi gościnnemu niepowtarzalnego uroku możesz umieścić w salonie na całej szerokości półki z książkami. Rzecz jasna nie wszystkie tytuły musisz mieć przeczytaną. Poza tym, być może kiedyś coś Cię zainteresuje i sięgniesz po nie, by lepiej poznać jakieś ciekawe zagadnienie.

Zanim to zrobisz, książki będą natomiast prezentowały wartość przede wszystkim ozdobną. Pokój gościnny z prywatną biblioteką natychmiast zyskuje wiele uroku. Najbardziej efektownie prezentują się książki poukładane na całej ścianie oraz nad przejściem. Możesz jednak również poukładać książki w różnych miejscach w pokoju.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,