Po co Ci regały z książkami?

Biblioteka we swoim domu to doskonałe rozwiązanie. Własną kolekcję ulubionych tytułów możesz trzymać np. w salonie. Po co Ci jednak właściwie tego rodzaju biblioteka w salonie? Jeśli jesteś zapalonym fanem książek, zapewne nie trzeba Ci tego tłumaczyć. Jeśli książki zajmują ważne miejsce w Twoim życiu, ulubieni autorzy muszą zająć ważne miejsce również w Twoim domu. Trudno o mocniej wyróżniającą pozycję niż np. cała ściana w pokoju gościnnym.

regał z książkami

Autor: jemartin03
Źródło: http://www.flickr.com
Literatura w salonie to także doskonały pretekst do tego, by porozmawiać o literaturze ze znajomymi. Prędzej czy później zaproszeni na pewno zainteresują się niektórymi tytułami, które zobaczą na półce, a Tobie pozostanie jedynie rozwinąć konwersację. Utwórz prywatną bibliotekę w salonie, a na wszystkich imprezach w Twoim domu będziesz mógł z łatwością konwersować na temat najbardziej interesującego Cię tematu.

A co jeśli nie lubisz czytać? Możliwe, że Cię to zaskoczy, jednak wówczas biblioteka w salonie jest równie dobrym rozwiązaniem (biblioteka w salonie). Dlaczego? Przyczyną jest to, że książki posiadają także znaczenie w wymiarze symbolicznym i wzbudzają pewne skojarzenia. Książki kojarzą się z pewną wykwintnością i powagą. Jeżeli chcesz nadać pokojowi gościnnemu niepowtarzalnego uroku możesz umieścić w salonie na całej szerokości półki z książkami. Rzecz jasna nie wszystkie tytuły musisz mieć przeczytaną.

Przejdź do artykułu, który umieściliśmy pod tym linkiem oraz czytaj więcej drukowanie etykiet na ów temat, który na pewno Cię zainteresował. Nie czekaj!

Poza tym, być może kiedyś coś Cię zainteresuje i sięgniesz po nie, by lepiej poznać jakieś ciekawe zagadnienie.

Zanim to zrobisz, książki będą natomiast prezentowały wartość przede wszystkim ozdobną. Pokój gościnny z prywatną biblioteką natychmiast zyskuje wiele uroku. Najbardziej efektownie prezentują się książki poukładane na całej ścianie oraz nad przejściem. Możesz jednak również poukładać książki w różnych miejscach w pokoju.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,