W jaki sposób przeważnie następuje rozliczenie rozmaitych mediów w naszych mieszkaniach i domach.

Mieszkając w domu czy mieszkaniu ma się do niego przyłączone pewne media. Z pewnością trzeba będzie opłacać wodę i prąd, bez tych dwóch rzeczy w zasadzie się nie da w normalny sposób funkcjonować.

dom drewniany

Autor: Monier
Źródło: Monier
W większości budynków będzie również dostępna instalacja gazowa, jeśli będzie ona wykorzystywana, to do opłacenia będzie kolejny rachunek. Pomyśleć również należy o grzaniu, w naszym klimacie zimy są na tyle zimne, że bez niego też nie może się obejść. Właściciele prywatnych domów muszą samodzielnie o nie zadbać, przeważnie będzie to centralne ogrzewanie. Z kolei mieszkańcy wielorodzinnych budynków korzystają ze wspólnej instalacji, płacąc albo ryczałtem zależnie od wielkości mieszkania, lub proporcjonalnie do zużytej energii. W tej drugiej sytuacji w poszczególnych mieszkaniach będzie się instalować podzielniki kosztów ogrzewania polecam przeczytać i w oparciu o nie wyznaczać później opłaty.
fototapeta - krajobraz

Autor: Tom Hannigan
Źródło: http://www.flickr.com
Sposoby rozliczenia za zużyte media są bardzo różne, zależnie od ich dostawcy. Jeszcze do niedawna odczyty były robione raz na pół roku albo rok, i w oparciu o poprzedni okres rozliczeniowy płaciło się zaliczkowo na kolejne.

Jeżeli poszukujesz tego typu interesującej informacji, sprawdź pod linkiem (https://www.hurtplus.pl/art-spozywcze-c-133.html), tu także z pewnością będzie dokładnie to, czego poszukujesz.

Minusem takiego sposobu było to, że trzeba było pilnować samych odczytów, a w przypadku nieobecności samemu dostarczyć wskazania urządzeń pomiarowych.

W ostatnim czasie coraz częściej się montuje wodomierze odczyt radiowy, bmeters.pl dzięki tej technologii nie będzie konieczności przebywania w domu w trakcie wizyty jednego z PRacowników danej firmy. Wystarczy że pojawi się on w pobliżu licznika i za pomocą odpowiedniego odbiornika skontroluje jego stan.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,