W jaki sposób ozdobić mieszkanie

Motyw ceglanej ściany nierzadko pojawia się w propozycjach aranżacji mieszkań. Ceglana ściana dobrze prezentuje się, zarówno w edycji odnowionej, jak też wystylizowanej. Przeczytaj, co trzeba wiedzieć, decydując się na cegłę na ścianie jak też w jaki sposób cegła we wnętrzu wpływa na wystrój mieszkanka.

Ceglany mur może ozdabiać nasze ściany, nawet jeżeli nie rezydujemy w kamiennicy, w której cegła jest na ogół koniecznym elementem. Dzisiaj stara cegła na ścianę (wykorzystałem starą cegłę instone na ścianę) robi furorę, w jaki sposób ją dobrze wkomponować? Przeczytaj nasze wskazówki. Ciągle na nowo odkrywany materiał budzi niezmiennie pozytywne emocje w aranżacji pomieszczeń. Jest jednocześnie surowy jak też ciepły. Cegła na ścianie nierzadko pojawia się we wnętrzach jako dekoracyjny akcent oraz alternatywa dla białych gipsowych murów. Z motywem cegły możesz zaplanować cztery rodzaje ścian: niezależną, parawanową, działową oraz kominową. Cegła we wnętrzu z reguły pojawia się na jednej wyselekcjonowanej ścianie bądź jej fragmencie. Jeśli jest to nowe mieszkanie w bloku, cegła IN STONE wykorzystywana jest zazwyczaj do ozdoby ściany w pokoju dziennym, np. na której wisi odbiornik telewizyjny, w korytarzu, kuchni, rzadziej w sypialni lub łazience.
Murowana ściana z cegły działowej posiada tą zaletę, iż nie musimy jej wykańczać. Zabarwienie, format jak też fakturę cegły na ścianie możemy dobrać do koncepcji wnętrza. Wymogiem należytego efektu jest nadzwyczaj staranne wykonanie. Trudniej również zamontować światło – w czasie murowania należy pamiętać o kablach, na przykład poprowadzić je w drążeniach cegieł.
Parawanowa ścianka z cegieł. Ścianka z cegły nie musi dochodzić do samego sufitu, by odseparować na przykład wnętrze kuchni od jadalni. Musi być jedynie odpowiednio zbrojona, ażeby można było na niej zawiesić kuchenne półki, kinkiet lub dzieło malarskie.

Jeżeli opisywany artykuł jest dla Ciebie interesujący, świetna treść z pewnością także będzie godna Twojego zainteresowania, bo odnajdziesz tam analogiczne informacje.

Jasny beżowy kolor ściany z cegły tworzy piękne tło dla drewnianych sprzętów a także dodaje pomieszczeniu ciepła.

stara cegła na ścianę

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Stara cegła na ścianę – cegła na ścianie niezależnej.

Na przekór swemu naturalnemu ciężarowi ceglana ściana może wyglądać lekko oraz uwydatniać przestronność nowoczesnego mieszkania. Możemy zdecydować się na zamarkowanie ozdobnej cegły na ścianie, bądź stworzenie niezależnej ściany z cegły STONE od nowa.
Kategoria: Bez kategorii