Maszyny potrzebne od zaraz

Wynajem czy leasing? Oto dylemat, który spędza sen z powiek przedsiębiorcom mającym w planach modernizację przedsiębiorstwa. Która koncepcja przyniesie większe korzyści?

Wypożyczalnie maszyn budowlanych są coraz łatwiej dostępne i mają coraz szerszą paletę usług. Zaletą tej koncepcji jest nieduża ilość formalności (zazwyczaj należy przedstawić tylko dokumenty rejestracyjne firmy) oraz dostępność sprzętu po podpisaniu umowy. Umowy mogą być zawierane bez limitu czasowego, (na dowolny okres), a im jest on dłuższy, tym stawka za wynajęcie jest bardziej korzystna. Wypożyczalnia odpowiada również za konserwację i naprawy maszyn, o ile, nie wynikają one z winy użytkownika – przedsiębiorcy. Ujemną stroną tego rozwiązania jest dostępność maszyn (wypożyczalnia może nie posiadać ich na stanie lub właśnie mogły zostać wynajęte), jak również stosunkowo wysokie opłaty.

przebudowa budynku

Autor: Public domain: Use these pix for any purpose
Źródło: http://www.flickr.com

Wynajem maszyn budowlanych jest polecany dla wzmożonych sezonowych prac w budownictwie i zabezpieczenia nagłej potrzeby rozbudowania parku maszynowego. Jego koszty są podobne do kosztów leasingowania maszyn, lecz należy pamiętać, iż po zakończonych pracach maszyna wraca na miejsce, zaś pracodawca mimo poniesionych nakładów nie ma szansy jej wykupu, ani też nie staje się ona jego własnością.

Alternatywą dla wypożyczenia maszyn jest leasing.

To prawda, że dzisiaj posiadamy dostęp do mnóstwa informacji, więc jeżeli ta problematyka Cię zainteresowała oraz chcesz zdobyć zbliżone wiadomości na podnoszony temat, to sięgnij po szczegóły (https://inte.com.pl/hydrauliczne-prasy-hidrogarne/prasy-4-kolumnowe-do-300-ton.html) tutaj.

Dość powszechnym przedmiotem umowy leasingowej stały się obecnie maszyny, a wśród nich najczęściej można spotkać volvo maszyny budowlane i drogowe minikoparka, maszyny przenośne – np. młot pneumatyczny, obrabiarki do metalu czy wszelkiego rodzaju maszyny drukarskie.
Leasing maszyn budowlanych, posiada wiele zalet. W razie kredytu kredytobiorca musi pokryć podatek od towaru i usług (VAT), w leasingu natomiast opłatę uiszcza firma leasingowa. Dodatnie cechy leasingu daje się zaobserwować również, porównując go z wynajmem. Umowa leasingu zawsze jest zawierana na czas określony, zaś umowa najmu jest na ogół trwa krócej (może, ale nie musi być zawarta na czas nieokreślony). Oprócz tego w razie wynajmu nie można wykupić maszyny, za to można to zrobić, gdy przedsiębiorca decyduje się na leasing.