Szukasz właściwego projektu na dach? Poznaj najpopularniejsze typy dachów i ich plusy

Stawiając własny dom stoimy przed wieloma pytaniami, a jednym z nich jest rodzaj dachu. To jeden z ważniejszych elementów konstrukcji, zatem nie możemy podejmować pochopnych wyborów, gdyż musi zadowalać wszystkich mieszkańców, nie tylko jeśli chodzi o jego zewnętrzną prezencję, ale także o funkcjonalność i cenę. Jakie zatem są najbardziej popularne typy dachów?

Dom jednorodzinny

Autor: markheybo
Źródło: http://www.flickr.com

Często szukane są projekty domów z dachem dwuspadowym. Są niezwykle eleganckie i świetnie się prezentują, a dodatkowo pozwalają zaoszczędzić fundusze.

Jeżeli omawiane na tej witrynie omówienie żywo Cię zaciekawiło, to zalecam te informacje – ono jest tak samo emocjonujące, jak materiał, który teraz czytasz.

Ich konstrukcja jest nieskomplikowana, zatem nie wymaga wiele czasu. Niewątpliwą zaletą jest także efektywne zabezpieczenie przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi.

To warte zerknięcia (https://trops.pl/) teksty, dlatego nie ociągaj się oraz sprawdź je – to pokrewna problematyka, która jest z pewnością warta zainteresowania.

Zarówno deszcz, jak i śnieg bez kłopotu ściekają po dachu oraz nie zbierają się w załamaniach, których po prostu nie ma. Ten typ dachów daje także duże możliwości wykorzystania poddasza. Nie odbiera dużo miejsca wewnątrz budynku, więc można śmiało przemyśleć dodatkowy pokój.

Drugim rodzajem dachów są dachy wielospadowe, jakich forma jest bardziej skomplikowana, jednakże z drugiej strony – także dużo atrakcyjniejsza. () Niniejsze dachy zawsze zwracają uwagę, ale wymagają więcej pracy oraz większych wydatków. Nieraz należy kupować dodatkowe akcesoria, jak również nie da się uniknąć odrzutów blacharskich. Dachy te, choć wyjątkowo przyjemnie wyglądają, to zabierają dużą część poddasza. Jeśli mamy duży dom, z pewnością nie zrobi to nam różnicy. Wybór będzie trudniejszy dla ludzi, którzy z przyczyn finansowych albo z racji wielkości działki mają ograniczony metraż domu, więc coś musimy sobie odpuścić.

Należy jeszcze mieć na uwadze projekty domów z dachem kopertowym. Najlepiej sprawdzają się w domach parterowych, jakich mieszkańcy nie mają w zamiarze wykorzystywać poddasza. Są estetyczne oraz wyjątkowo praktyczne, gdyż także nie zatrzymują wody. Dają duże pole wyboru, jeśli chodzi o pokrycia, nieraz jednak należy wykorzystać dodatkowe akcesoria, szczególnie w narożach.

domek

Autor: Pixelteufel
Źródło: http://www.flickr.com

Decydując się na dach weź pod uwagę, na czym najbardziej ci zależy i jakiego wyglądu domu oczekujesz. Możesz radzić się specjalisty, jeżeli nie potrafisz sam podjąć decyzji. Architekt najlepiej zasugeruje ci, które typy dachów będą należyte oraz stworzy projekt, jaki będzie odpowiadać twoim oczekiwaniom.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,