Fototapety w aranżacji wnętrz, czyli jak odmienić mieszkanie

Generalny remont mieszkania to nie jedyna okazja, gdy planujemy zmianę wystroju. Bywa i tak, że wyłącznie jedno z wnętrz w domu wygląda nie za ciekawe, albo – że nie mamy czasu na odrestaurowanie wszystkich wnętrz. Jak w łatwy sposób nadać nowego charakteru pomieszczeniom?

selfie - mieszkanie

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Salon – centrum domu

Chociaż wielu ludzi twierdzi, że sercem każdego domu jest kuchnia, zazwyczaj gości zapraszamy do salonu. Stąd też też właśnie to pomieszczenie pełni funkcję reprezentacyjną i zwykle dokładamy wszelkich starań, aby zaaranżowany był on jak najlepiej – inspiracje są przydatne w wystroju wnętrz. Wygodny zestaw wypoczynkowy wraz ze stolikiem kawowym, a do tego telewizor i domowe kino – wszystko to gwarantuje relaks w wymarzonych warunkach. Warto natomiast dołożyć starań, by salon nie tylko gwarantował przestrzeń do wypoczynku i spędzania czasu wolnego z rodziną, ale także cieszył oczy. Oczywiście łatwą metodą na szybką i spektakularną zmianę jest popularna fototapeta. Inspiracje z tego rodzaju elementem dekoracyjnym w roli głównej możemy czerpać z czasopism dotyczących aranżacji wnętrz, ale również nie brak ich w internecie.

mieszkanie - malunek

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Kuchnia idealna

Niektórzy chcą posiadać kuchnię utrzymaną w stylu minimalistycznym, czyli z prostymi frontami i w jasnym kolorze. Inni wolą postawić na mocne kolory, które mogą ożywić takie pomieszczenie. Jeszcze inni wolą rozwiązania tradycyjne i wybierają meble oraz ściany utrzymane w przyjemnej kolorystyce, która nadaje kuchni przytulnego charakteru i zachęca do przesiadywania w tym miejscu.

Kiedy przekonasz się, że pomocne byłyby podobne informacje na prezentowany temat, to kliknij ten link oraz sprawdź również pozostałe wiadomości (http://www.marmex.pl/).

Niezależnie od tego, jaki styl wolimy, warto wziąć pod uwagę małą zmianę raz na jakiś czas. Taką niewielką modyfikacją może być zmiana frontów, naklejka na lodówkę, albo fototapeta. Inspiracje możemy czerpać nawiązując do wystroju innych pomieszczeń – wówczas całe mieszkanie pozostanie spójne, jeśli chodzi o aranżację wnętrz – zobacz. Ważne jednakże, by wybierać wśród tapet przeznaczonych specjalnie do kuchni. Tego typu fototapety będą łatwiejsze do utrzymania w czystości, a specjalna powłoka zagwarantuje, że umyjemy je bez strachu o jakość obrazu. Duży wybór wzorów dostępnych na rynku sprawia, że z pewnością każdy znajdzie najlepszą ozdobę do swojej kuchni.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,