Sprawdź różnorodne gatunki elewacji

Fasada domu jest jego wizytówką. Elewacja domu jest narażona na dewastujące czynniki pogodowe, jak opady, ekstremalne temperatury i wilgoć. Od niedawna obserwuje się pośród realizatorów inwestycji pojedynczych i komercyjnych styl polegający na odchodzeniu od tradycyjnych rozstrzygnięć na rzecz pojawiających się na rynku wynalazków, w szczególności, jeśli prócz zaakcentowania stylistyki obiektu, namacalny jest ich ekologiczny aspekt.

Przykładem

drewniany dom

Autor: 7th Groove
Źródło: http://www.flickr.com

może być aktualnie rosnąca renoma naturalnych sklejek elewacyjnych o strukturze drzewa, oraz zestawiania z sobą rozmaitych surowców o odmiennej strukturze. Kreowanie tak wyjątkowych elewacji odnajduje znakomity wykładnik w budownictwie współczesnym, w którym nie brakuje miejsca na śmiałe manewry i nieszablonowe koncepcje, w szczególności te ekologiczne. Sklejka elewacyjna do niedawna była postrzegana jako surowiec o ograniczonych opcjach dekoracyjnych. Współcześnie wykorzystywana jest coraz to nagminniej w wielkich obiektach zbiorowych, jak i w domach jednorodzinnych, ze względu na nadzwyczaj właściwe parametry i wysoką jakość.

Sklejka zapewnia szerokie możliwości aranżacyjne, dzięki czemu dodaje wznoszonym konstrukcjom osobisty temperament. Świetnie sprawdza się jako wykończenie obszerniejszych powierzchni, lecz również jako nieduży element, stanowiący urozmaicenie elewacji w nowoczesnym stylu.

Jeżeli ten temat Cię zainteresował, to odsyłam do strony (www.archicom.pl/inwestycje/m-browary-wroclawskie/), gdyż znajdziesz w tamtym miejscu jeszcze więcej informacji, które na pewno Cię zaciekawią.

Sklejka elewacyjna idealnie współgra ze stonowaną elewacją stanowiąc jej nietypowe urozmaicenie, jak też z odważnymi postaciami architektonicznymi. Warto zobaczyć: kliknij i zobacz. Jest znakomitą alternatywą dla modnych do niedawna oklein, mając nad nimi tę wyższość, że jest tworzywem ekologicznym i w pełni naturalnym. Wyróżnia ją szczególna faktura, prawdziwie oddająca strukturę drewna, z zachowaniem widocznych linii, sęków i żłobień, co akcentuje jej prawdziwy, przyjazny otoczeniu charakter.

Równocześnie stanowi oryginalne wykończenie elewacji domu, przydając prostym współczesnym zabudowaniom uroku. Bogata oferta rynkowa tworzyw i technologii które służą stworzeniu fasady pozwala na wprowadzanie coraz to nowszych rozwiązań, uwydatniających nietuzinkowość budynku.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,