Kwiaty w przydomowym ogrodzie są śliczną ozdobą lecz mogą również być inwestycją

Pomimo, że za oknem z każdym dniem dnia ubywa, a chłodne ranki i wieczory pokazują dość dosłownie o tym, że zbliża się jesień
Nasze ogródki zmieniają swoją barwę. Dużo kwiatów już przekwitła.

Zaczyna być już inaczej. Jesień potrafi jednak urzec. Jeżeli tylko daruje nam kilka słoneczka, nasze oko z trudnością ogarnia urok płomiennych wybarwień liści drzew i krzewów ozdobnych. Jesień bywa piękna. Piękne drzewa i krzewy, jakie razem z kwitnącymi wczesną jesienią hortensjami, ozdobnymi trawami dają za prawdę niezwykły, wręcz ognisty efekt. roślinami, które cieszą nas aż do wczesnych przymrozków są chryzantemy ogrodowe. Zwane są także złocieniami a wszakże to śliczne oryginalne, różnorodne kształty kwiatostanów, ogromna paleta Kolorów i niezwykle długie i szczodre kwitnienie zdecydowały o niezmiernej popularności tych kwiatów – zobacz tę podstronę.

chryzantemy ogrodowe

Autor: STARS FOR EUROPE
Źródło: STARS FOR EUROPE
obrazeczek - dekoracje

Autor: Jarosław Pocztarski
Źródło: http://www.flickr.com
Chryzantemy posiadają także inną jakże istotną w polskiej kulturze funkcję. Wszak dzień wszystkich świętych już bardzo niedługo a kwiaty te to chyba znak tego naszego święta. To symbol naszej pamięci o zmarłych. Zawsze na groby tych którzy odeszli poszukujemy odpowiednich kwiatów. Niewątpliwie największą popytem w tym okresie cieszą się chryzantemy.

Bardzo ciekawią nas Wasze oceny. Czy masz więcej pytań? Jeżeli tak, to zachęcamy do pisania. Z radością odniesiemy się do najmniejszej wiadomości.

Przycmentarni handlarze oferują nam wiele przeróżnych odmian, odmiennych nie tylko barwą, ale również wielkością paków i całej rośliny – piękne chryzantemy ogrodowe.

Gdy mamy zamiar udekorować pomniki naszych bliskich stawiając chryzantemy sprzedaż odbywa się w tych dniach dokładnie w każdym miejscu. Ważne by sprzedający był uczciwy i zaproponował nam świeże kwiaty. A może przyozdobić groby złocieniami z własnego ogródka? Wybór jest nasz.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,