Interesujące umeblowanie dla dzieci

Do urządzenia pokoiku pociechy trzeba szczególnie ogromnej uwagi. Choć podłogi pokryte płytkami, bądź panelami wydają się trafnym rozstrzygnięciem pod względem utrzymania schludności, to do pokoju malucha się nie przydają.

Dzieci

Autor: Robert Linsdell
Źródło: http://www.flickr.com
Podłoga winna być przede wszystkim antypoślizgowa. Najlepszym rozwiązaniem okaże się wykładzina dywanowa. Całkowita przestrzeń podłogi jest zakryta, to znaczy bezpieczna, a poza tym nie ziębi nóg naszych latorośli. Wybierając meble dla dzieci (link), powinno się pamiętać o ostrych obrzeżach. Stanowią one zagrożenie dla dziecka w każdym wieku. Możemy postarać się zwiększyć bezpieczeństwo malucha wybierając meble dziecięce o zaokrąglonych brzegach i uchwytach o krągłym kształcie. Unikajmy szklanych części. Ze względów oszczędnościowych wybierajmy mebelki solidne, trwałe i na tyle wielofunkcyjne, ażeby przekształcając niewielkie szczegóły, można było dostosować je do zmieniających się potrzeb pociechy.

Od kilku lat osiągalne są oferty mebli dziecięcych zestawianych. Mają one funkcję spania, pracy i magazynowania rzeczy. Na górze istnieje łóżko tapicerowane, a na dole biurko i szafa na

Pokój dziecięcy

Autor: jheffry swid
Źródło: http://www.flickr.com

stroje. Dzięki takiemu rozstrzygnięciu, reszta pomieszczenia zostaje pustą przestrzenią do zabawy. W takich meblach dziecięcych przeważnie złączone jest jasne drewno z kolorowym laminatem i akcentami z satynowanego aluminium. Dla pociechy jakikolwiek fragment w pomieszczeniu jest ważny, oddziałuje na formowanie się jego osobowości. Konstruktorzy sprzętów szczególną uwagę przywiązują do zapewnienia bezpieczeństwa w używaniu, głównie mebli (zobacz stylowa witryna) dziecięcych.

Ciepła kolorystyka w połączeniu z wyglądem i funkcjonalnością spowodują, że okaże się to pomieszczenie, z którego maluchom żal będzie wychodzić. Poprawnie jest ulokować w pokoju pociechy akcesoria zgodne z jego zamiłowaniami. Polecamy łóżka metalowe. Wystarczy, że to będzie siedzenie w kształcie futbolówki, bądź fototapeta z ukochanym bohaterem na ścianie. To zaznaczy charakter pokoju. Meble dla dzieci powinny być praktyczne oraz bezpieczne w użytkowaniu, funkcjonalne, bezbłędnie wykonane z przyjaznych tworzyw, bo to pomaga dziecku swobodnie się kształtować.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,