Wanna z funkcją masażu – relaks w naszej łazience czy niepotrzebny wydatek?

Świetną sprawą dającą ukojenie wyczerpanemu ciału i pozwalającą się odprężyć jest kąpiel w wannie z masażerem, z aromatycznymi olejkami, w towarzystwie światła świec i relaksacyjnej muzyki. Kąpiele takie to często jeden z punktów obowiązkowych w salonach lub hotelach spa. Mają działanie terapeutyczne, masują i gwarantują odprężenie a do tego mogą też pomóc rzeźbić sylwetkę.

Wanna z hydromasażem

Autor: PR Solutions
Źródło: PR Solutions
Czy lepiej regularnie korzystać ze spa czy kupić tego typu wannę do naszej łazienki? Na basenach, termach czy w kompleksach wypoczynkowych stosuje się najczęściej trzy rodzaje wanien masujących: wanny z hydromasażem, z masażem powietrznym albo wodno-powietrznym – polecany sklep. Istotną zaletą jest to, że już kilka czy kilkanaście minut kąpieli z bąbelkami potrafi zdziałać dla nas wiele – zrelaksować, pozbawić stresu, zregenerować mięśnie po intensywnym wysiłku czy przyczynić się do walki z cellulitem. Za taką przyjemność możemy zapłacić kilkadziesiąt złotych, lecz cykl tego typu masaży zdecydowanie poprawi nasze zdrowie fizyczne i psychiczne.

Ponadto warto zorientować się w dostępnych pakietach. Najkorzystniej cenowo wyjdzie nas ta przyjemność kiedy skorzystamy z kompleksu krytych basenów, na których jedną z atrakcji będzie wanna z masażerem, ale jeśli wybierzemy hotel spa lub gabinet (biurka industrialne) odnowy biologicznej, pewnie w pakiecie będziemy mogli skorzystać z dodatkowego masażu klasycznego albo na przykład bańką chińską oraz zabiegów pielęgnacyjnych na twarz i ciało. Pobyt w spa możemy potraktować jak małe wakacje, czego nie zapewni nam wejście do wanny z hydromasażem znajdującej się w naszym domu. Oczywiście posiadanie wanny tego typu ma wiele zalet, bo po długim i męczącym dniu wieczorem możemy jej użyć. Nie obowiązują rezerwacje ani zapisy.

Łazienka

Autor: Lazienkaplus.pl
Źródło: Lazienkaplus.pl
Jednak osoby posiadające takie wanny w swoich łazienkach często podkreślają wysoką cenę, fakt ich coraz rzadszego wykorzystywania, utrudnionego czyszczenia dysz. Co więcej, trzeba mieć naprawdę pokaźnych rozmiarów łazienkę, aby wstawić do niej wannę, w której można się bez problemu położyć. Inaczej posiadanie wanny z hydromasażem nie zda egzaminu, ponieważ żeby naprawdę odprężyć ciało trzeba rozmasować kręgosłup, barki i stopy. Dodatkową wadą jest głośny szum wody i działających dyszy. Część osób wskazuje to jako wadę, bo hałas wanny z hydromasażem może skutecznie usunąć przyjemność z kąpieli.

Rozważając zakup wanny z hydromasażem pamiętajmy o tym, że zakup nie zwróci się szybko, że wanna wymaga naprawdę sporo wolnego miejsca i że troska o higienę może zdominować przyjemność z kąpieli w niej. Rozważmy, czy systematyczne wizyty w gabinecie odnowy biologicznej nie będą bardziej rozsądnym rozwiązaniem.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,