W jaki sposób dopasować buty na każdą okazję?

W dzisiejszych czasach nastąpiło duże rozprężenie obyczajów, to co kiedyś było nie do pomyślenia, dzisiaj jest na porządku dziennym. Oczywiście, nie jest to jakaś okropnie zła tendencja, lecz czasami w momentach, które jednak wymagają od nas znajomości savoir-vivre’u czujemy się nieco zdezorientowani.

Bowiem na niektórych szczeblach relacji międzyludzkiej, nadal nieprzychylnie oceniane są odstępstwa od reguły. Jak zachować się na obiedzie firmowym z dyrektorem, lub pierwszej kolacji u rodziców narzeczonej? Teraz zajmiemy się jednak zagadnieniem odpowiedniego ubioru – jak dobrać obuwie do konkretnej sytuacji?

buty, obówie

Autor: VIVOBAREFOOT
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli zatrudnieni jesteśmy w branży, w której codziennie panie noszą kostiumy a mężczyźni garnitury, powinniśmy dopasować właściwe obuwie.

Poszukujesz może następnych pomysłów związanych z poruszanym w tym artykule tematem? Jest na to doskonała rada: kliknij tu oraz zobacz więcej w tekście.

Balerinki są oczywiście wskazane, o ile oczywiście schludnie w nich wyglądamy, lecz muszą być one zabudowane. Nawet w gorące dni, żadna forma odsłoniętych stóp nie nadaje się do takiego biura, zresztą przeważnie jest tam zainstalowana wentylacja. Jeśli jesteśmy urzędniczką lub nauczycielką, nie mamy wyznaczonego stroju, lecz łatwo za jego pomocą stracić respekt otoczenia. Pewnie, że czerwone szpilki wyglądają na stopie niezwykle atrakcyjnie, lecz raczej nie jest to odpowiednie obuwie dla nauczycielki klas podstawowych.

Następnym newralgicznym zawodem będzie zapewne gastronomia.

Otwórz ten link spodnie zielona góra! Tam znajdziesz pożyteczne wiadomości na to zagadnienie, omówione w tekście.

Wielu z nas czasami odwiedza restaurację, oczekując na zaserwowanie dania wiele można zauważyć, chociażby strój kelnerki. Dlatego właściciele od swoich pracownic wymagają przeważnie nienagannego, czarnego ubioru – bawełniana koszulka, zapaska i ciemne balerinki. Inaczej to wygląda w lokalach nocnych czy pubach.

buty sportowe

Autor: Adidas
Źródło: Adidas
Tam, w rozróżnieniu od profilu miejsca , wymagany jest od kelnerek strój podkreślający ich kobiecość – czerwone szpilki, kusa spódniczka, dopasowany top. Wszystko aby zaciekawić klientów. Jeżeli jesteśmy pracownikami korporacji, którzy nie mają styczności z klientem, to i tak powinniśmy się dobrze prezentować. Chociaż nie jest to od nas wymagane, lecz praca na poważnym stanowisku zobowiązuje. Pamiętajmy że biuro to nie dyskoteka, dlatego czerwone szpilki lepiej pozostawić w domu. Wybierzmy buty wygodne i klasyczne, jak balerinki.

Odpowiednie skomponowanie butów jest niezwykle istotne w pewnych branżach. Oczywiście, w większości z nich żaden wytyczony model code nie jest wymagany, lecz ludzie mimo wszystko mogą nas ocenić negatywnie na podstawie nieodpowiednio dobranych butów.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,