Posiadasz duży balkon czy ogród i nie wiesz, jak go zaaranżować? Oto garść fajnych porad na zimę!

Posiadanie sporego balkonu to bez wątpliwości marzenie chyba każdego z nas – najczęściej wyobrażamy sobie że jeśli już będziemy taki balkon mieli, wówczas fantastycznie go zaaranżujemy. Często jednak nasze wyobrażenia nie przystają do rzeczywistości, a takie duże balkony zostają niezagospodarowane.

Podobnie sprawa się ma z ogródkami – bez wątpienia fantastycznie jest mieć duży ogród jednak niejednokrotnie okazuje się, że bez wskazówek architekta zieleni nie jesteśmy w stanie niczego w nim zrobić.

widok z balkonu

Źródło: flickr.com

Jakie mamy pomysły na upiększenie ogrodu lub balkonu? Na pewno latem powinniśmy posadzić tam mnóstwo kwiatów, które dodadzą uroku nawet najmocniej zaniedbanym miejscom. Jeśli nie czujesz w sobie żyłki ogrodnictwa, wówczas przez zakupem kwiatów dokładnie zapoznaj się z ich opisem – są takie gatunki kwiatów, które nie wymagają zbyt wiele uwagi – one z pewnością sprawdzą się dobrze w takich sytuacjach.

Z kolei fantastycznym pomysłem na zimę mogą być przykładowo oranżerie – więcej na ten temat. Można je zaaranżować również na niedużych przestrzeniach i dzisiaj sporo mieszkańców bloków decyduje się na tego typu rozwiązanie. Zabudowanie nawet dużego balkonu nie jest wielkim kosztem, a dzięki temu będziesz mógł radować się widokiem przepięknych kwiatów praktycznie przez cały rok. Oranżerie to bez wątpienia znakomity pomysł dla wszystkich tych, którym zimą brakuje zieleni.

ogród

Autor: Berlt Watkin
Źródło: https://www.flickr.com

Innym ciekawym pomysłem na zapewnienie sobie wystarczającej dawki zieleni przez cały czas są ogrody zimowe drewniane. Takie ogrody wymagają już więcej przestrzeni, dlatego raczej nie da się ich zbudować na balkonie, ale będą świetnym rozwiązaniem na zagospodarowanie miejsca w przydomowym ogrodzie.

Co istotne, ogrody zimowe drewniane są obecnie budowane w taki sposób, że są praktycznie w pełni ekologiczne.

Czy ta porada wzbudziła u Ciebie dociekliwość? Jeżeli tak, to przeczytaj ten bardzo wyczerpujący artykuł (https://www.centrumwygody.pl/pytania-i-odpowiedzi). On z pewnością też jest wart przeczytania.

Będziesz zatem nie tylko mieć dostęp do przepięknej zieleni przez cały rok, ale również będzie towarzyszyć Ci świadomość, że dbasz o środowisko – czy można sobie wymarzyć coś więcej?

Zarówno oranżeria jak i tego typu ogród to bez wątpienia pomysł dla każdego wielbiciela przyrody – ciekawa strona. Jeśli zdecydujesz się na wykorzystanie takiego rozwiązania w swoim domu, wówczas będziesz mógł cieszyć się kwiatami nie tylko latem, ale również przez cały czas – i to nie tylko roślinami typowo polskimi, ale także takimi bardziej egzotycznymi!

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: ,