Nowoczesne pichcenie

Popularne stało się pichcenie w największych telewizjach. W głównym paśmie nadawania czcigodne miejsce zajmują audycje kulinarne. Gwiazdorami są szefowie patelni najlepszych restauracji. Kucharzą oni w różnych plenerach, a to skansen wsi lubelskiej, a to dalekie kraje. Gdzie by nie był kucharz przy przyrządzaniu dań snuje opowieści na temat miejsca w którym się znalazł, jego obyczajów kulinarnych bądź też – jeśli tłem jest studio telewizyjne lub odmienne pomieszczenie – rozwodzi się na temat plusów zdrowej kuchni, wszystko to przetykając wytycznymi przyrządzenia konkretnej potrawy. Nie dziwi zatem iż gromadnie rzucił się naród do gotowania. Ambicją wielu jest podanie na spotkaniach familijnych oryginalnych dań.

patelnia

Autor: Le Creuset
Źródło: www.smakprostoty.pl
Od czerwca do września najbardziej atrakcyjnym sposobem spędzania czasu jest grillowanie w ogródku. Niewątpliwie by stopniowo stać się mistrzem patelni niezbędny jest nam właściwy sprzęt.

Jeśli niniejszy artykuł jest według Ciebie pasjonujący, to zobacz stronę, która też zamieszcza pokrewne materiały. One zapewne również Cię zaintrygują.

Zapewne zaciekawi Cię także garneczki.pl. Potrzebna będzie kuchenka na gaz lub też elektryczna. Ze względu na kierunek ekologiczny coraz bardziej atrakcyjne stają się tzw. kuchnie indukcyjne. Mają one bez liku atutów, jednym z najogromniejszych jest małe zużycie energii. Płyta indukcyjna bowiem wykorzystuje do swego funkcjonowania fakt magnetyzmu. Dokładniej powiedziawszy jedną z właściwości owego zjawiska jest wzbudzanie ciepła poprzez prędkie przekształcenia pola magnetycznego.

Takie przemiany powodują w specjalnie wykonanych naczyniach (takich jak patelnie indukcyjne) zwiększenie temperatury pozwalającej na gotowanie – . To rozwiązanie pozwala na prędkie pichcenie zarazem oszczędzając prąd.

patelnia

Autor: Chasseur
Źródło: www.SmakProstoty.pl
Kolejnym walorem kuchenki z indukcją jest bezpieczeństwo jej użytkowania. Płyta w trakcie pitraszenia jest ciągle zimna, nadaje się dlatego do mieszkań w jakich mieszkają małe dzieci. Wszyscy wiedzą że rodzic musi mieć ciągle natężoną uwagę. Jeśli wbrew starań maluch dotknął kuchenki niedługo po jej wyłączeniu nic złego by się nie wydarzyło – inaczej aniżeli w przypadku standardowych kuchenek. Nie spowodujemy także pożaru, bo żadne naczynie nie ma kontaktu z ogniem.

Minusem tego rozwiązania jest jednak przymus korzystania ze specjalnych naczyń. Powinny one być stworzone z metalu magnetyzującego się, względnie mieścić w dnie taki metal. Przedsiębiorstwa produkujące garnki jak też patelnie indukcyjne znaczą je w specjalny sposób.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,