Jak zaprojektować nowoczesne układ oświetlenia w domu czyli główne zalety kilku niezależnych źródeł oświetlenia

Projektując wnętrze domu nie można zapomnieć o jednej niezwykle ważnej rzeczy, którą jest oświetlenie. Niestety wiele osób nie przykłada zbytniej uwagi do tego, zwyczajnie montując w przypadkowych miejscach zwykłe lampy. A tymczasem przy pomocy światła można ogromnie pozmieniać we wnętrzu swojego domu – odpowiednio zaprojektowane i wykonane nie tylko znacznie może pomóc podczas codziennych dni, ale także będzie pełnić funkcję ozdobną i dekoracyjną.

Lampa wisząca do biura Paramo chrom

Autor: APD Market
Źródło: http://www.apdmarket.pl
Obecnie trendy są takie, że zaczęto odchodzić od pojedynczego centralnie umieszczonego źródła światła na rzecz paru niezależnych, oświetlających wybrane fragmenty pomieszczenia. Tym samym sposobem realizuje się obecnie nowoczesne oświetlenie łazienkowe. Najczęściej w jego skład będzie wchodzić jedna główna lampa, którą będzie plafon powieszony przy suficie albo przymocowany do ściany kinkiet. W łazience przy głównym świetle nie stosuje się za silnych żarówek, i przeważnie światło będzie trochę stłumione konstrukcją lampy. Oprócz lamp górnych w łazienkach przeważnie stosuje się jeszcze dodatkową lampkę, zamocowaną przy lustrze.

Sypialnia, lampa wisząca Etno Aspiracja

Autor: APD Market
Źródło: http://www.apdmarket.pl

Również nowocześnie zaprojektowane oświetlenie salonu nie będzie się składać z tylko jednej lampy, a paru niezależnych, wzajemnie się uzupełniających źródeł światła. Oczywiście górne światło w salonie będzie spełniało ważną rolę – powinno być ono na tyle mocne i tak poustawiane, żeby całość pomieszczenia była dobrze oświetlona.

Z reguły do tego celu stosuje się żyrandole (lampa kuchenna) z kilkoma żarówkami, często można je załączać kilkoma sekcjami, przez co da się sterować poziomem jasności. Ale lampy górne są na tyle silne, że w większości przypadków dużo lepszym wyjściem będzie niewielka lampka, działająca na wybranej części pomieszczenia. Bardzo dobrze będą się sprawdzać w takiej roli kinkiety lub lampy stojące – przy nich ogromnym plusem jest to, że można je w razie potrzeby przenieść w inne miejsce. Warto także pomyśleć o niewielkiej lampce za telewizorem, bardzo przydaje się ona po zmroku chroniąc wzrok oglądających.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,