Znaczenie dobrego oświetlenia w czasie codziennych zajęć czyli jak najlepiej wybrać lampy do swojego biura albo domu.

Lampy to nieodłączny element wyposażenia wszystkich biur i mieszkań. Lecz jak to z wieloma rzeczami jest, również oświetlenie może być po prostu jakieś, będzie spełniać swoją rolę ale nic ponadto, a może być dobrze rozplanowane i dające dużo lepszą wygodę i komfort w codziennym użytkowaniu.

Stylowe lampy do pokoju dziecięcego

Autor: Lamps&Company
Źródło: Lamps&Company

W praktyce odpowiednie rozplanowanie oświetlenia nie należy do trudnych, trzeba trzymać się paru reguł. Jeśli ktoś się nie czuje na siłach, to zatrudnić może jakiegoś projektanta wnętrz, ale obecnie w internecie i prasie jest taki duży wybór wiadomości o tym, że wiele ludzi doskonale da sobie z tym radę. Tak naprawdę do każdego pomieszczenia trzeba podejść w indywidualny sposób, bo lampy będą w nich pełnić inne zadanie. Na przykład oświetlenie salonu () powinno się składać z paru różnych lamp. Najważniejsze są rzecz jasna lampy na górze, lecz konieczne już one nie są – można salon zaprojektować w taki sposób, że układ kinkietów, lamp (zobacz gniazdko elektryczne zasuwane) stojących i wiszących doskonale spełni swoją rolę.

Istotną sprawą podczas projektowania oświetlenia jest zapewnienie odpowiedniego natężenia światła tam, gdzie będzie to niezbędne. Z pewnością do takich miejsc zaliczają się biurka, przy jakich się uczy czy pracuje. Tu oświetlenie odgrywa ogromną rolę, i nie będzie tu chodzić tylko o wygodę. Nauka albo czytanie książek przy nieodpowiednim świetle może spowodować uszkodzenie wzroku, z tego też powodu w takich miejscach niezbędne są biurkowe lampki z odpowiednio mocną żarówką. Kupując tego typu lampkę przede wszystkim trzeba ocenić, czy posiada ona możliwość regulacji.

Seria lamp sufitowych Chou

Autor: LZF
Źródło: 9design

Lampy sufitowe do salonu taką możliwość muszą posiadać, dzięki temu będzie je można dopasować do wysokości użytkownika i charakteru wykonywanych zajęć. Następną ważną rzeczą powinna być barwa światła które jest emitowane przez żarówki. Najlepsze jest światło o charakterystyce zbliżonej do naturalnego, można już w sklepach znaleźć żarówki, które mają podobne. Dla większości osób duże znaczenie ma także wygląd – tutaj wybór lampek biurowych jest tak duży, że nikt nie będzie miał problemu z kupnem.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: ,