Światło w aranżacji mieszkań

Światło boczne, kinkiety lub lampy stojące w projektowaniu pomieszczenia to mistrz kreacji. Wybierając oświetlenie pokoju miej na uwadze, że kinkiety odwrócą uwagę od mniej interesujących elementów wystroju, skupiając ją na tych efektownych oraz sprawią, iż aranżacja pomieszczeń stanie się nastrojowa. Jakie dopasować oświetlenie pokoju? Czy warto montować plafony łazienkowe?

Oświetlenie pokoju

Autor: Tracy Hunter
Źródło: http://www.flickr.com
Czy wystarczy wyłącznie górne oświetlenie wnętrza? Jaka aranżacja pomieszczenia będzie nastrojowa? Dobór nieodpowiedniego oświetlenia pokoju jest bardzo ważny. Kiedy chcesz mieć ładną aranżację wnętrz, nie kupuj wszystkich lamp (zobacz tanie żyrandole) z jednej serii, bo pomieszczenie stanie się jednostajne. Oświetlenie pokoju: plafony, lampy dopasuj do siebie oraz do aranżacji wnętrza. Gdy nie czujesz się w tym mocna, dobierz takie żyrandole oraz plafony, które wiąże materiał, z którego zrobiono korpus, lub tonacja kloszy.

Całkowita rezygnacja z oświetlenia sufitowego w pokoju jest omyłką – szybko się przekonamy, iż bywa ono niezbędne (chociażby podczas porządków).

Jeśli masz ochotę zdobyć więcej wiadomości na prezentowany temat, to znajdziesz je na pewno po przejściu na witrynę (http://tomiservice.pl/) – w tamtym miejscu są one bardzo ciekawe.

Jeśli nie chcemy montować dekoracyjnego żyrandolu we wnętrzu (zwłaszcza w niskim wnętrzu, jakie może zostać nim przytłoczone), ograniczmy się do neutralnego plafonu. Można sobie za to pofolgować, projektując oświetlenie boczne pomieszczenia – kinkiety, lampa podłogowa ze ściemniaczem, stołowa jak też te własnej roboty, przynoszące niesamowite efekty świetlne! Dzięki nim poprawimy proporcje pokoju i nadamy mu wyszukany nastrój, jednym słowem – aranżacja pomieszczeń zyska nowy wymiar estetyczny.

Oświetlenie pokoju: podpowiedzi stylisty: Jeśli nasze oświetlenie pomieszczenia to lampy mniej wyszukane, pamiętaj że będą się dobrze czuły w mnogim gronie. Dobrze jest powiesić parę najprostszych lamp, a wynik w aranżacji wnętrza będzie znakomity. Żyrandole bardzo dekoracyjne lepiej prezentują się solo. Z tej przyczyny takie oświetlenie wnętrza dobrze przemyśl a także wyeksponuj. Kinkiety we wnętrzach montuj na jednej wysokości – ustrzeżesz się chaosu w aranżacji wnętrza. W pomieszczeniu kuchennym najlepiej przedstawiają się lampy kuchenne wiszące zawieszone nad stołem jadalnym. Winny one oświetlać zarówno stół jak i siedzące naokoło niego osoby.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,