Piękna sypialnia

Sypialnia jest bardzo ważnym miejscem w naszym mieszkaniu. To w niej spędzamy prawie jedną trzecią swojego życia. Zazwyczaj jest to wnętrze dostępne wyłącznie nam. Powinno posiadać własny klimat, taki który po pierwsze będzie pozwalał nam wyrazić nasz charakter, a z drugiej strony zagwarantuje nam wygodę.

Pokój dziecka, fototapeta kosmos

Autor: art.widi.pl
Źródło: art.widi.pl
W projektowaniu tego pomieszczenia powinniśmy w sobie odszukać troszkę romantyzmu (nie od razu musi to być różowość gdzie się tylko da). Ważnym jest aby w naszym poszukaniu stylu znaleźć stabilność pomiędzy tym co w nasjest szalone, a potrzebą harmonii, gdyż wiadomo iż nawet największy punk ma w sobie odrobinę subtelności (nawet jeśli na co dzień ukrywa tę cząstka swojej osobowości).

Można tą swą skrywaną część ego wyrazić na bardzo wiele sposobów; przykładowo bardzo dobrym pomysłem jest rozlokowanie gdzieś na półkach czy szafce nocnej jakiegoś istotnego dla nas przedmiotu. Dla jednych będzie to miś – już mocno powycierany z oderwanym uchem, dla kogoś innego może być to Krzyż Harcerski – ważne aby był to przedmiot nacechowany emocjami, bądź te uczucia przywołujący (chociaż nie koniecznie pochodzący z naszej przeszłości)

Taką funkcję mogą także świetnie spełniać fototapety. Nadrukowane na nich desenie na przykład pejzaż jezior, nie tylko uspokoi nas, ale również przypomni romantyczne dni spędzane nad na Kaszubach. Naturalnie możemy sobie dopasować wszelki inny motyw wśród tysięcy dostępnych projektów. Ciekawie wygląda na suficie alkowy rozgwieżdżone niebo, a trzeba przyznać że fototapety kosmos – zobacz, dają nam całkiem spore możliwości.

Tak więc możemy zażyczyć sobie fototapetę przedstawiającą planety czy efektowne twory miliardów gwiazd obecnych jedynie w naszej galaktyce. Jeżeli zaś idzie o wyszukanie stosownego miejsca na takie fototapety, to oczywiście wybór miejsca na jest uzależniony w znacznej mierze od tegoż, co ona prezentuje oraz co chcemy poprzez jej wykorzystanie uzyskać. Jeśli ma to być wspomnienie wczasów na których to po raz pierwszy razem spozieraliśmy na gwiazdy, polecam naklejenie jej na sufit tak, by wygodnie było nam na nią spoglądać leżąc w wygodnym łóżku. Alkowa powinna także być pomieszczeniem funkcjonalnym, stąd warto wyposażyć ją w pojemne szafki.