Drewniane, pachnące meble kolonialne – poznaj najnowsze trendy w aranżacji wnętrz

Kolonialne meble i dekoracje wypełniają mieszkanie aurą tajemniczości. Jak żadne inne przenoszą nas w inny, czarujący świat. Być może to zasługa kolorów, tak różnych od tych do których się przyzwyczailiśmy? Rejonów świata, z którego pochodzą? Albo zapachu drewna?

Nie ma się co dziwić – drewno egzotyczne posiada zdumiewająco ciekawe ubarwienie. Począwszy od ciepłej żółci, ostrej czerwieni przez wszelkie odcienie szarości. Dodatkowo, mają przy tym wielce interesujący rysunek – od subtelnego rozmytego do bardzo wyraźnych wzorów. To z tego powodu bezproblemowo zwyciężają konkurencję z popularną sosną czy dębem.

meble do jadalni

Autor: Meutia Widodo
Źródło: http://www.flickr.com

Eksperci nie kryją zdziwienia, obserwując patrząc na zastosowane w tym stylu motywy zdobnicze. Takiej mieszanki technik oraz form nie zauważymy w żadnym innym. W jakich okolicznościach powstał ponadczasowy styl? Styl kolonialny powstawał w okresie, w którym europejscy koloniści osiedlali się w najdalszych zakątkach świata. Przywozili ze sobą ze Starego Kontynentu meble, a lokalni rzemieślnicy tworzyli ich kopie. Wyobraźmy sobie holenderskiego bogatego kupca, którego domem stają się Filipiny, udaje się do warsztatu prowadzonego przez Chińczyka (to oni najczęściej zajmowali się tam stolarstwem) i zamawia komodę. Takiej samej, jak w Europie, pięknej rokokowej, która przypłynęła z nim zza oceanu. Rzemieślnik jak najbardziej stworzył mebel, ale z mahoniu, dodając przy tym swoje motywy. W Polsce największą popularnością cieszą się meble proste, np. meble z Indonezji, których największą ozdobą jest charakterystyczny kolor i mocny deseń drewna, które można nabyć w tym miejscu sprawdź ofertę.

Drewno orientalne jest też przyjemne w dotyku. Stolik kawowy wykonany z oleistego teku, gładkiego jak aksamit mango, lub chłodnego wenge spowoduje, że salon nabierze zupełnie nowego wyrazu.
Meble nie tylko prezentują się nadzwyczajnie. To samo możemy stwierdzić na temat zapachu, który się nad nimi unosi. To zapach (poznaj ofertę na woski yankee candle galeria decor) barwników, można po nim z całą pewnością odróżnić meble kolonialne od tych produkowanych w Europie. Wystarczy jeden mebel, aby nuta Orientu unosiła się w całym mieszkaniu. Nie tylko wtedy gdy mebel właśnie przyjechał z salonu meblowego.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,