Jak urządzić sypialnię, byśmy czuli się w niej naprawdę dobrze? O czym koniecznie należy pamiętać?

Może nie zdajemy sobie z czegoś takiego sprawy, ale w łóżku spędzamy aż jedną trzecią życia. W sypialni nie tylko śpimy, ale również odpoczywamy, relaksujemy się oraz spędzamy miłe wieczory. Z tego powodu też z pewnością warto zadbać o to, żeby taka sypialnia rzeczywiście była przytulnym, dobrze urządzonym pomieszczeniem.

materac

Autor: Agata Meble
Źródło: Agata Meble
Rzadko jest tak, aby sypialnia spełniała funkcję jedynie sypialną. Dosyć często jest to pomieszczenie, w jakim pracujemy. W łóżku jednocześnie lubimy obejrzeć jakiś film, czytać czy się uczyć. Może nie jest to zbyt dobre miejsce na tego typu czynności, lecz jeżeli nie jesteśmy w stanie z takich rzeczy, to przed urządzeniem sypialni musimy brać je pod uwagę. Musimy w związku z tym wybrać jak najwygodniejsze łóżko, jakie posłuży nie jedynie do spania, lecz także do wspominanych czynności.

Najczęściej polecany jest materac (zobacz zdrowe materace dla dzieci) kieszeniowy i nie powinno to dziwić, gdyż faktycznie zapewnia wygodę jak również sprawdzi się w przypadku różnych osób. By jednak był najbardziej wygodny wybierzmy dobry model, który będzie miał również optymalne rozmiary, przykładowo materac 90×200.

Trzeba też mieć na uwadze inne kwestie, jak to przykładowo w jakim miejscu odłożyć książkę, jaką zawsze czytamy przed snem, trzeba

materac

Autor: Fabryka materacy Janpol
Źródło: Fabryka materacy Janpol

także pamiętać o optymalnym oświetleniu w czasie lektury, które jednakowoż nie będzie przeszkadzało temu, kto śpi z nami. Okna sypialni powinny wychodzić na wschód, gdyż dzięki temu będzie nas budziło wschodzące słońce. Jeżeli jednak lubimy spać dłużej, to lepiej ulokować sypialnie w innej części domu. Barwy mają wpływ na to jaki mamy nastrój, szczególnie w sypialni ma to duże znaczenie. W sypialni barwy powinny nas uspokajać, wpływać na nas kojąco – praktyczny materac kieszeniowy.

Dobre są w tym wypadku chłodniejsze, czyste barwy, przykładowo zieleń czy fiolet. No i koniecznie pamiętajmy o dodatkach. Przez właściwe ich dobranie można całkiem odmienić klimat wnętrza. Świetnym rozwiązaniem będą z pewnością dwa lub nawet trzy zestawy pościeli i zasłon. Innego rodzaju światło wpada bowiem do sypialni w okresie letnim, inne w zimie. Grubsze zasłony, jakie dadzą nam możliwość pospać dłużej latem, w okresie zimowym będą nam opóźniały wstawanie w ponury, zimowy ranek.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: ,