Dlaczego warto stosować ekologiczne środki czystości?

W ostatnich latach zmienia się na lepsze nasz stosunek do przyrody i ekologii. W mediach bardzo dużo jest informacji w tym temacie. W TV porusza się tematy takie jak: „efekt cieplarniany”, ograniczenia emisji trujących gazów. Próbuje się wspomóc ochronę środowiska przez przeróżne programy samorządowe, ogólnopolskie czy nawet ogólnoeuropejskie.

Firma sprzątająca

Autor: Sonny Abesamis
Źródło: http://www.flickr.com
Dużą rewolucję przeszliśmy latem 2013 r. Wówczas to weszła w życie nowa tak zwana „ustawa śmieciowa”. Został wprowadzony obowiązkowe sortowanie śmieci. Obecnie korzystamy z minimum dwóch worków na śmieci. Jeden na śmieci tak zwane mokre, drugi na odpadki, które mogą zostać odzyskane.

Dziś coraz częściej można spotkać ludzi, którzy to całkiem świadomie rezygnują ze środków typu: na rzecz opartych na surowcach pochodzenia naturalnego środków biodegradowalnych. Producenci szybko dostrzegli modę do dbania o naturę i przystosowali się wytwarzając biodegradowalną sprawdzona chemia gospodarcza, która jest przyjazna środowisku naturalnemu, zarazem tak samo skuteczna jak klasyczne środki czystości. W handlu dostępne są całe linie środków, piorących, preparatów do mycia szyb i luster, płyny do zmywania, sanitariaty (w tym nawet preparaty do WC).

Na rynku możemy zakupić także artykuły do sprzątania wyprodukowane z tzw. mikrofibry, które ograniczają a wręcz wyeliminowują użycie jakiejkolwiek chemii gospodarczej. Mikrowłókna idealnie sprawdzą się w mieszkaniach alergików czy niemowlaków gdyż do sprzątania można używać samej wody. Przydają się do czyszczenia wszelakiego rodzaju delikatnych powierzchni: drewnianych, ceramicznych, szklanych czy metalu. Nie zostawiają one smug czy też zacieków.

Kliknij na odnośnik materace miękkie, on przedstawi Ci temat, który Cię aktualnie zaintrygował. Zobacz artykuł, posiadający ciekawe informacje.

Współczesna pani domu jak widać, da radę pogodzić potrzebę czystości i dążenie do ekologicznych zachowań.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,