Jak dobiera torby medyczne – praktyczne porady

Torby medyczne należą do przedmiotów koniecznych w działaniu dużej liczby osób powiązanych z usługami medycznymi. Służą one zarówno lekarzom w szpitalu, ratownikom pogotowia czy pielęgniarkom jak i weterynarzom. Jednak niejednokrotnie nawet i najbardziej ergonomiczna torba medyczna może okazać się niewystarczająca.

torba medyczna

Autor: http://czarmed.pl
Źródło: http://czarmed.pl

Dla całego kręgu osób trudniących się pracą w służbach ratunkowych nieodzowne okazują się gadżety jak na przykład plecaki ratownicze, mobilne apteczki, ampularia, nosze materiałowe i inne produkty. Decydując się na wybór torby (np: profesjonalne torby medyczne) czy plecaka nie należy się sugerować jedynie ceną wyrobu.

Nie czekaj, tylko poczytaj więcej cholinex na prezentowany temat – informacje będą z pewnością bardzo interesujące, zatem kliknij tutaj i zobacz więcej.

Zasadniczymi kryteriami są:

• Funkcjonalność. Należy sprawdzić, jak torba radzi sobie w terenie. Czy ma dostatecznie dużo przegród i kieszeni? () Jeśli potrzebujemy jakichś nietypowych schowków na niekonwencjonalne przyrządy, warto sprawdzić, czy wchodzą one do odpowiednich przegród.

• Rozmiar. Najlepiej jest dobrać torbę do swoich życzeń, tak, aby później nie żałować, że nie wszystko w niej mieścimy. Może zaistnieć również sytuacja przeciwna, w której okazuje się, że torba jest za wielka i niepotrzebnie nosimy jej ciężar podczas gdy wystarczyłoby, gdyby posiadała dwa razy mniejszą objętość.

• Jakość. Zweryfikujemy ją już przy pierwszym kontakcie z wyrobem. Jeśli torbę poręcznie trzyma się w rękach lub nosi przewieszoną przez ramię, oznacza to odpowiedni krój i staranne wyprofilowanie. Oczywiście dobrze jest od razu dociążyć torbę tak, jakbyśmy to zrobili w sytuacji realnej.

apteczka

Autor: Medisave UK
Źródło: http://www.flickr.com

• Materiały. Przypatrzmy się uważnie z czego wyprodukowana jest torba. Polscy producenci akcesoriów medycznych korzystają z materiałów najwyższej klasy, takich jak Cordura czy wytrzymały Nylon 400D.

Czy pragniesz może mieć link do strony ortodonta warszawa ursynów, gdzie czekają na Ciebie nowe teksty? Sądzimy, że spodoba Ci się nowy portal.

Dzięki temu torba będzie służyć nam przez długi okres czasu pomimo ciężkich warunków pogodowych i środowiskowych.

• Wytrzymałość. Ten aspekt łączy się wprost z poprzednimi dwoma. Dobra jakość, staranne wykonanie i najwyższej klasy materiały to gwarancja wytrzymałości. Jednak jeśli naszej torbie przydarzyłaby się usterka niespowodowana naszym niewłaściwym użyciem, producenci proponują dwa lata gwarancji na swoje wyroby.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,