Jak niedrogo urządzić kuchnie w stylu prowansalskim – poradnik.

Kuchnia jest miejscem centralnym domu. Przecież tutaj nie tylko się gotuje, ale również spędza mnóstwo czasu wspólnie jako rodzina, jedząc wspólne posiłki i rozmawiając o wrażeniach z całego dnia. Stanowi to też jedno z pomieszczeń, który urządzamy na samym początku, gdyż bez aneksu kuchennego ciężko byłoby żyć.

aranżacja prowansalska

Autor: archiexpo.com
Źródło: archiexpo.com
Wśród opcji na wyposażenie kuchni i jej umeblowanie możemy przebierać – jedną z oryginalniejszych możliwości jest wykończenie jej w stylu prowansalskim. Kuchnia prowansalska stanowi opcja dla osób preferujących bardziej tradycyjny aranż tego pomieszczenia (dowiedz się więcej). W tym przypadku pośród kolorów mebli kuchennych przewagę stanowią białe, a także inne odcienie bieli – perłowa i kremowa biel. W sumie nie stosuje się tu żadnych intensywniejszych kolorów w celu utworzenia kontrastu – preferowana jest kolorystyka pastelowa. Całość jest bardzo stonowana.

Półki są proste, bez udziwnień. Za to w celu zaznaczenia odrobiny elegancji, czasem używa się ozdobne, starodawne, olbrzymie żyrandole. Kuchnia dość często jest złączona z pokojem dziennym, co dodaje całemu wnętrzu przytulnego charakteru. Aby wnętrzu dodać ciepła warto udekorować ją żywymi, bądź suszonymi kwiatami np. lawendą lub wrzosem, gdyż dobrze pasują do tego stylu. Kuchnia prowansalska powinna być dobrze oświetlona, dlatego też stosuje się w niej duże okna i tiulowe firanki. Więcej informacji znajdziesz tutaj: polecana strona

styl prowansalski

Autor: Meble Klose
Źródło: Meble Klose
Popularnym elementem wykończenia pomieszczeń w stylu prowansalskim są także odkryte belki na suficie. Nadają jej wiejskiego klimatu – przecież powinniśmy czuć się jak we francuskiej wsi. W tym stylu ważnym elementem nadającym charakteru są także wystawione miski. Mogą być to na przykład porcelanowe talerze zawieszone na ścianie. Bardzo często wokół kuchni rozwieszone są też zioła standardowe dla kuchni z tego regionu.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,