Rozmaite inspiracje na zorganizowanie łazienki w niedużym pomieszczeniu

Łazienka jest bardzo ważnym elementem każdego mieszkania. Spędza się w niej sporo czasu, więc istotne jest, by było to pomieszczenie jak najbardziej komfortowe i przyjazne. Organizowanie tego pomieszczenia bywa znacznym wyzwaniem, ale może być także bardzo miłym i pouczającym przedsięwzięciem. Cały proces jest trudniejszy wtedy, gdy ma się do dyspozycji niewielkie wnętrze. Tego rodzaju sytuacja zdarza się stosunkowo często w mieszkaniach w blokach.

W takiej sytuacji trzeba przemyślanie obmyślać każdy dostępny fragment przestrzeni tak, aby możliwe było zmieszczenie potrzebnych elementów. W takim przypadku dobrze jest także sięgnąć po rozwiązania, dzięki którym wnętrze optycznie sprawia wrażenie większego. Jednym z tego rodzaju rozwiązań jest powieszenie we wnętrzu lustra, a jako że w łazience zazwyczaj ono występuje, dobrze jest umieścić tam naprawdę duże zwierciadło. Tak jak tutaj: ciekawostka.

Kąpiel w niewielkiej łazience

W czasie urządzania łazienki większość ludzi musi dokonać wyboru pomiędzy wanną a prysznicem. W sytuacji dysponowania małym pomieszczeniem przeznaczonym na łazienkę problem ten w sumie znika, ponieważ w takim przypadku zalecane jest zainwestowanie w kabinę prysznicową. Wyszukując w Internecie hasło „kabiny prysznicowe Wrocław” można uzyskać informacje w kwestii aktualnej oferty produktów tego typu we wrocławskich sklepach. Istnieje spora liczba pomysłów, dzięki którym udaje się maksymalnie dopasować kabinę prysznicową do wnętrza, jakim się dysponuje. Warto zastanowić się przykładowo nad zamontowaniem brodzika narożnego.

Umeblowanie i urządzenia sanitarne

Harmonia kształtów w łazience

Autor: Sanitec KOŁO
Źródło: Sanitec KOŁO

Ciasna łazienka to także wyzwanie w kwestii wyboru urządzeń sanitarnych i mebli. Jest jednak dużo pomysłów, dzięki którym można zmieścić wiele rzeczy na niewielkiej przestrzeni. Ostatnio na przykład bardzo powszechnie używane są sedesy wiszące, które zabierają mniejszą przestrzeń niż standardowe. Oprócz tego już kilka lat wcześniej na dużą skalę wprowadzono muszle klozetowe, posiadające zbiorniki na wodę wmurowane w ścianę łazienki. Jeśli chodzi o elementy umeblowania, to w łazience zwykle nie ma ich za dużo. Wykonalne jest na przykład zagospodarowanie miejsca na pralce czy pod sufitem. Cały czas niezwykle popularne są także szafki montowane pod umywalką.

Wybierz najlepsze usługi: