Nowoczesne świetnie wyglądają i są komfortowe, ale w dodatku są bardziej ekonomiczne

Współczesne domy nie tylko doskonale się prezentują i są komfortowe, ale dodatkowo są bardziej ekonomiczne i ekologiczne niż kiedyś. Zazwyczaj uważa się jednak, że zanim zaczniemy oszczędzać na domu i chronić środowisko wpierw należy wydać więcej pieniędzy. Montowanie chociażby kolektorów słonecznych czy pomp ciepła w istocie wymaga wydania większych środków, jednak w w przyszłości bez wątpienia się zwraca. Istnieją na dodatek mniej kosztowne jednak również oszczędne sposoby na obniżenie kosztów, należy do nich między innymi oświetlenie led.

światło

Autor: Skoff
Źródło: Skoff
Duże prawdopodobieństwo, że niebawem oświetlenie led wyprze całkowicie z rynku mało ekonomiczne i trujące tradycyjne żarówki – i na szczęście. Największą jego zaletą jest przede wszystkim większa wytrzymałość i niezawodność w porównaniu z lampami żarowymi czy halogenowymi, dotychczas wykorzystywanymi w domach. Czas pracy takich żarówek jest dłuższy i potrzebują one do 80% mniej energii niż pozostałe żarówki. Jest to więc bardzo duża oszczędność. Poza tym jest to oświetlenie ekologiczne, żarówki led nie zawierają bowiem rtęci, a ich praca (sprawdź profesjonalne meble biurowe idealne dla Twojego biznesu) opiera się na diodach. Wydajność tego typu oświetlenia idzie w parze z doskonałymi efektami wizualnymi. Oświetlenie led bowiem przyczynia się do tego, że barwy otaczających nas przedmiotów są bardziej żywe. W dodatku diody led umożliwiają zastosowanie o wiele bardziej różnorodnych barw niż w przypadku zwykłych żarówek (-> tutaj).

światło

Autor: Skoff
Źródło: Skoff
Jak widać zalet jeśli chodzi o oświetlenie led jest wiele. Najistotniejszą jest jednak energooszczędność. Jeśli tradycyjna żarówka kosztuje 2 zł, żarówka led będzie kosztowała 10 razy więcej, jednak jest to i tak bardziej korzystne rozwiązanie, ponieważ pierwsza będzie działać tysiąc godzin, natomiast druga – 100 tys. godzin. Dlatego właśnie współcześnie w domach i mieszkaniach odchodzi się od tradycyjnych żarówek i wybiera oświetlenie led. Można je stosować w każdym pomieszczeniu, jako oświetlenie punktowe bądź w postaci taśm ledowych. Dobrze wygląda zarówno w kuchni oświetlając nawet najciemniejsze zakątki, jak i w łazience, gdyż jest odporne na wilgoć. Idealnie prezentuje się również w pozostałych pomieszczeniach, ponieważ może być montowane w dowolny sposób i dawać rozmaite efekty świetlne (warte przeczytania na softled.pl).
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,