Jak wyposażyć niedużą toaletę

Nieduża umywalnia może być efektowna oraz funkcjonalna. Starczy tylko dopasować właściwe sprzęty oraz pozostałe akcesoria łazienkowe. Przy ich wyborze musimy się kierować rozmiarem pomieszczenia i liczbą posiadanych umywalni. Jeżeli w domu mamy tylko jedną, musi ona mieć pełne wyposażenie: umywalkę, wannę bądź kabinę prysznicową oraz sedes. Kiedy są dwie, możemy rozdzielić ich role (dla przykładu w jednej zaplanować ubikację).

łazienka

Autor: Brett and Sue Coulstock
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli dobieramy umywalkę do umywalni, jaka ma zapewnić wszelkie wymogi sanitarne, postawmy na model o wielkości ok. 50 cm. To sprawi, że umywalka będzie nam służyła nie wyłącznie do mycia rąk, ale także do drobnych przepierek bądź mycia różnych rzeczy, bez narażenia podłogi na zachlapanie. W takich umywalniach wygodniejsza będzie także umywalka głębsza, a więc wyższa.

Gdy będziesz poszukiwać dodatkowych informacji na temat poruszany w niniejszym wpisie, to wejdź tutaj (http://www.cermag.com.pl/pl/oferta/plytki/plytki-podlogowe) – na pewno te materiały również Cię zaciekawią!

Na rynku osiągalne są umywalki o wysokości nawet ok. 18 cm. Wybór modelu podwieszanego spowoduje, iż pod umywalką znajdzie się jeszcze miejsce na ułożenie dodatkowych ekwipunków, dla przykładu kosza na brudną bieliznę. Dopasujmy także odpowiednie baterie umywalkowe (na przykład takie).

W małej łazience nie trzeba rezygnować z wanny. By optymalnie wykorzystać przestrzeń, wybierzmy model instalowany przy ścianie. Może być to tradycyjna wanna prostokątna o rozmiarach 120 x 70 cm ewentualnie 130 x 70 cm.

Pragniesz wiedzieć więcej z owego ciekawego zagadnienia? Więc najlepiej trafiłeś. Najnormalniej w świecie kliknij to Abimeble i przeloguj się do kolejnej strony.

Jako że tego rodzaju wanna może optycznie zmniejszać pomieszczenie, najlepiej sprawdza się, kiedy w łazience możemy ją umieścić we wnęce. W niedużej łazience możemy także zamontować wannę symetryczną o boku 125 cm. Obcięte brzegi sprawiają, że tego rodzaju wanna upraszcza aranżację, poza tym mamy gwarancję że nie będziemy obijać się o ostre kanty.

Wygodną kąpiel na niedużej przestrzeni zapewni także wanna asymetryczna, z jednym bokiem ściętym lub wymodelowanym w kształcie fali. Gdy łazienka jest malutka, często zamiast wanny decydujemy się na instalację kabiny prysznicowej. Do wyboru mamy modele wykonane na planie ćwiartki pierścienia albo prostokąta. Kabiny prostokątne porządkują przestrzeń, z kolei mniej miejsca zajmie kabina o łukowej linii. Wyposażenie łazienek ( kupować wszystko w jednym miejscu) to też sedesy. Do wyboru mamy modele wiszące oraz stojące. W niedużej toalecie warto zamontować te drugie.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,