Barek w domu!

Zapraszasz gości do siebie i chciałbyś się czymś wyróżnić? Może chciałbyś przyrządzać swoje autorskie drinki, zajrzysz do swojego prywatnego barku? Zdarzyło Ci się kiedyś o tym myśleć, a może te temat jest ciągle aktualny? Jeśli tak, zachęcam do zapoznania się z artykułem, zobacz, że wykonanie swojego barku to nietrudne zadanie.

drinki

Autor: Disaronno
Źródło: Disaronno
Potrzebujesz kilku niezbędnych przyrządów. Lód jest pierwszym z nich, bez znaczenia czy zima czy lato, nie ma drinków bez lodu. Konieczna jest miarka, za jej pomocą przygotowany przez nas koktajl będzie idealnie odmierzony, a dobre proporcje to dobry smak. Większość drinków będzie smakować lepiej jeśli dołożysz do nich owoce. Nie wolno jednak zrobić tego tak sobie, potrzebne ci będzie do tego rozgniatasz do owoców. Tak samo pamiętaj o shakerze czy o mieszadełkach do drinków.

Szklanki muszą być w każdym barku (zamów taniej online – nalewaki do alkoholi). Przydadzą Ci się dwa rodzaje: wysokie i niskie.

Skoro przeglądasz ten artykuł, to oznacza, że opisywany temat bardzo Cię zaciekawił. Jeśli tak rzeczywiście jest, to wejdź tutaj i zobacz przydatne wpisy (https://www.meblemagnat.pl/materace-kieszeniowe-90×200).

oprócz tego, niezbędne są kieliszki na koktajle. Co do alkoholi, to nie musisz raczyć wszystkich najdroższymi trunkami. Kilka alkoholi wysokoprocentowych, smaczne wino to odpowiednia rekomendacja, żeby docenić twój barek.

Warto posiadać również praktyczne rzeczy, które świetnie sprawdzają się podczas degustacji wina. Nalewaki, pompki i zatyczki to minimum. Używając nalewaka łatwiej polewa się wino, nie musisz obawiać się nietrafienia w kieliszek. Pompka, służąca w wielu modelach również jako korek pozwoli zachować świeżość otwartego wcześniej wina. Warto pomyśleć też o obcinarkach do folii i podstawkach (zamów w sieci – obcinaki do folii). Nie są to niezbędnie równie rzeczy, jak omówione wcześniej, lecz warto je również mieć.

Kiedy już zaopatrzymy się w te akcesoria możemy mieć pewność, że nasz barek sprawdzi się znakomicie. Postarajmy się także, żeby jego wygląd był ciekawy, współgrający z wystrojem. Najczęściej kupuje się barki eleganckie, z gatunkowego drewna, dzięki czemu wytwornie się one prezentują. Oczywiście, wszystko zależy od twojego gustu, możliwości finansowych i aranżacyjnych.