Ściany kuchenne

Polskie kuchnie są przeważnie dosyć małe. Dodatkowo, aktualnie coraz większym zainteresowaniem odznacza się kuchnia umieszczona w aneksie, czyli połączona z salonem. Urządzając to pomieszczenie warto w związku z tym wziąć pod uwagę nie tylko to, aby była ona praktyczna i funkcjonalna, ale również naprawdę atrakcyjna, jako że wespół z salonem pełni funkcje reprezentacyjną. Jedną z najistotniejszych kwestii są kuchenne ściany.

Fototapety z miastem, przykłady grafik na fototapetę

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Z reguły maluje się je na konkretny kolor, czasami zakłada się zwyczajne płytki. Co tymczasem zrobić, by ściany nie były nudne? Możliwości jest faktycznie sporo. Płytki sprawdzają się znakomicie w miejscach, które są szczególnie narażone na zabrudzenia, przykładowo w pobliżu kuchenki. Tym sposobem osłania się ścianę przed nieestetycznymi plamami, jakie z płytek jest zdecydowanie łatwiej usunąć. Modne są także fototapety do kuchni.

Przeważnie są rzeczywiście wytrzymałe, toteż doskonale sprawdzają się nawet w tak trudnych warunkach. Wybór motywów jest dość bogaty. Z racji tego, że w kuchniach ilość dostępnej powierzchni jest najczęściej ograniczona, wskazane jest zamówić fototapety na wymiar. Tym samym będzie się miało gwarancję, że idealnie dopasują się do miejsca, w jakim planuje się je położyć – inspiracje możesz sprawdzić na fototapety w dowolnym wymiarze.

Fototapety, przykładowe grafiki na fototapetę

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Takie fototapety mogą stanowić świetne wypełnienie pomiędzy szafkami, jak też sprawdzić się na pustej ścianie. Ciekawym pomysłem jest również zastosowanie farby tablicowej. Trzeba nanieść ją na ścianę (co jest bardzo łatwe), by cieszyć się tablicą w swojej kuchni. Taka tablica jest idealna jeżeli w rodzinie są dzieci lubiące rysować na ścianach. Ponadto, można na niej też zapisywać drobne informacje dla innych lokatorów, lub spisywać listę zakupów.

W kuchni jest to szczególnie przydatne, dlatego farba tablicowa charakteryzuje się ogromnym zainteresowaniem. Łatwo ją wyczyścić, wystarczy gąbka bądź szmatka zamoczona w wodzie. Kuchenne ściany nie muszą być dlatego nudne, wystarczy trochę kreatywności, by kuchnia stała się faktycznie ozdobą w każdym domu. Absolutnie nie należy zatem lekceważyć dekoracji ścian, jako że to właśnie ona ma priorytetowe znaczenie. Dodatkowo, ściany w kuchni są bardziej wystawione na zabrudzenia aniżeli w pozostałych pomieszczeniach, głównie z powodu gotowania.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,