Stwórz swoją kuchnię na nowo, czyli co każda pani domu powinna mieć.

Kuchnia to serce domu – opinia stara jak świat i tak samo prawdziwe. Wygodnie urządzona kuchnia to podstawa. Stworzenie kuchni idealnej nie jest takie łatwe. Zastanawiając się nad wyposażeniem kuchni trzeba pamiętać o tylu rzeczach. A to o odpowiedniej ilości gniazdek, żeby nie biegać z każdym urządzeniem przez całą kuchnie tylko mieć możliwość podłączenia do prądu w praktycznie każdym miejscu. Równie ważnymi elementami, o które trzeba zadbać są oświetlenie i powierzchnia użytkowa naszej kuchni. Niezbyt inwazyjne światło, a jednocześnie dobre oświetlenie wszystkich najistotniejszych fragmentów kuchni wymaga troski. Jeśli chodzi o miejsce, to również powinno być przemyślane: trzeba wybrać, które szafki mają być na jedzenie, a które na sprzęty, tak aby nie robić zbędnych kilometrów między nimi a lodówką.

Właściwy i wystrój tworzy klimat. Jednak żeby nasz kuchnia była w rzeczywistości funkcjonalna, konieczny jest nie tylko ład w wystroju i w umeblowaniu, ale również w pojedynczych elementach składających się na całość kuchni. Pozwoli to zamienić każdą półkę w wydajne miejsce, a kuchenną zawieruchę uporządkuje, a co istotniejsze ułatwi nasza pracę. Chyba nie ma nic fajniejszego niż znalezienie tarki, wtedy, gdy jest potrzebna?

Autor: Nancy Hugo,CKD

Do takich elementów możemy zaliczyć np. małych kuchennych pomocników w postaci łyżek i noży. Łyżki do sosów to faktycznie domowe standardy. Zwykle bardzo przydatne, posiadają uszka do zawieszania na wieszaku do narzędzi. Tak samo i noże. Najczęściej wykonane ze stali nierdzewnej, usatysfakcjonują każdego kucharza.

Jeżeli fascynuje Cię to zagadnienie, nowa wiadomość przedstawia szczegółowo ciekawe tematy, które będą bardzo absorbujące.

Skoro mamy już czym kroić, przydałoby się mieć na czym: i tu z pomocą przychodzą wszelkie podkładki do krojenia: kwadratowe, owoców, z tworzyw sztucznych, kolorowe. Ich wybór jest bogaty – zobacz ofertę sklepu smakprostoty.pl. Mają jeszcze inne zastosowania takie jak bycie podstawką pod jakieś naczynie, jak i również można na nich serwować w czasie spotkań ze znajomymi sery. Z pewnością przydadzą się w niejednej kuchni.

Przydałyby się jeszcze akcesoria do gotowania. Patelnie z nieprzywierającą powłoką (np. patelnia Le Creuset) to absolutna podstawa wyposażenia kuchni. Z taką patelnią przypalenie czegokolwiek nam nie grozi. Nie wymaga używania oleju, no chyba, że jesteśmy zwolennikami kalorycznego jedzenia.

Zastanów się jak powinna prezentować się i jeszcze dziś biegnij do sklepu! Wymarzone akcesoria mogą zdziałać cuda! A nuż na nowo odkryjesz w sobie pasję gotowania i przyrządzenie zwykłego dania stanie się nabożnym świętem.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,