Dlaczego warto używać żarówki energooszczędne

Z rozmysłem dostosowane światło potrafi zdziałać cuda, fatalnie – przyniesie odwrotny skutek. I nie ma różnicy czy jest to prywatna posesja, ogród czy miejska ulica. Światło ma nas prowadzić, wskazywać drogę, zapewniać bezpieczeństwo, zaś rachunek za energię nie powinien powodować szybszego bicia serca. A to wcale nie jest takie proste… Pod warunkiem, że polubimy lampy ledowe. Oświetlenie led, mimo iż znalazło miejsce na sklepowych półkach stosunkowo niedawno, szybko zdobyło popularność ze względu na swe największe zalety – wysoką efektywność pracy i trwałość.

światlo

Autor: Skoff
Źródło: Skoff
Polska jest jednym z krajów Unii Europejskiej, gdzie cena za energię widocznie przekracza możliwości większości naszych rodaków. Weźmy zatem pod uwagę, iż lampy ledowe nie wymagają zbyt dużej ilość prądu przy włączeniu. Nie występuje tu tak zwane „uderzenie prądu”. Odwrotnie niż w przypadku świetlówek kompaktowych, częste włączanie i wyłączanie nie skraca ich żywotności. Diody LED nie gasną nagle, ale umiarkowanie tracą swą moc. Gdy zauważymy ich przygasanie, będziemy mieli jeszcze mnóstwo czasu na wymianę oświetlenia. Ważnym aspektem przy wyborze źródła światła jest bezpieczeństwo – przeczytaj więcej na softled.pl.

Oświetlenie LED nie rozgrzewa się nawet po bardzo długim czasie świecenia. Nie ma możliwości wzniecenia pożaru, co jest szczególnie przydatne przy wyborze bożonarodzeniowych lampek. Chcąc udekorować

światło

Autor: Jamie McCaffrey
Źródło: http://www.flickr.com

teren przed domem do tej pory należało uwzględnić, iż oświetlenie zewnętrzne będzie narażone na uszkodzenia w wyniku oddziaływania warunków atmosferycznych. Śnieg, deszcz, wiatr i mróz nie są sprzymierzeńcami elektroniki, ale diody led charakteryzują się bardzo dużą odpornością na uderzenia. W technologii led jest możliwe osiągnięcie wszelakiej barwy światła. Mamy więc do dyspozycji szeroki wachlarz barw. Dzięki temu możemy tworzyć na posesji interesujące, kolorowe dekoracje świetlne.

Czy biorąc pod uwagę powyższe argumenty warto wymienić tak popularne niegdyś żarówki na oświetlenie LED? Jak najbardziej, będzie to bardzo dobre rozwiązanie, gdyż ze statystyk wynika, iż energooszczędność w przypadku oświetlenia LED to blisko 80% niższe rachunki za samo oświetlenie(kup żarówki led w sklepie softled.pl).
Coraz większa ilość rodzin decyduje się na taki krok. Pojawiają się głosy, iż w roku 2020 wszystkie rodziny będą korzystały z białego światła LED, a rachunki za prąd mogą zmaleć o nawet 25%.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,