Którego typu wannę warto zakupić? Co jest najbardziej istotne i na co szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę?

Myślisz jakiego rodzaju wannę warto wybrać? Wanny żeliwne są porządne oraz trwałe, akrylowe mają różnorodną kolorystykę i kształty ,a stalowe bez trudu można przenosić. Która z nich jest warta kupna? Wanny żeliwne są solidne i niezwykle mocne. Niektóre posiadają ozdobne nóżki o kształcie antycznych rzeźb albo lwich łap. Idealnie pasują do łazienek zaaranżowanych w klimacie retro. Wanny żeliwne nie niszczą się mimo upływu czasu.

zobacz stronę

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Kryte trwałą emalią przez wiele lat są wytrzymałe na zarysowania oraz uszkodzenia mechaniczne. Można powiedzieć, iż kupuje się je na całe życie. Mają sporą bezwładność cieplną, dzięki czemu może utrzymać się w nich stała temperatura wody, lecz puste są zimne w dotyku. Żeliwo jest bardzo ciężkie – wanna o wielkości 150×70 centymetrów posiada wagę 80 kg. Trudno tak więc wnieść ją do mieszkania. Polecane są wanny Kaldewei – sprawdź stronę.

Wanny stalowe są oferowane w wielu kolorach, kształtach czy wymiarach. Nowoczesne emalie, którymi się je pokrywa, gwarantują odporność na uderzenia, zarysowania i działanie detergentów. Nie są zbytnio ciężkie – wanna o wielkości 150×70 cm. waży około 30 kg. Łatwiej zatem jest je przenosić. Ich minusem jest to, że nienapełnione wodą są zimne.

Kiedy przeanalizujesz prezentowany artykuł, to także zainteresuje Cię polecana strona internetowa (http://czystal.wroclaw.pl/co-zyska-twoja-firma-na-wynajeciu-firmy-sprzatajacej.html), która zawiera podobne dane na ten temat, zatem kliknij tu.

Stal właściwie przewodzi ciepło, dlatego ciepła woda szybko w nich stygnie.

Możemy temu zaradzić zamontowując obudowę styropianową. Izoluje ona wannę termicznie a także ją wygłusza. Właściwa stalowa wanna to z pewnością taka, jaką wytłoczono z jednego arkusza grubej blachy. Wanny akrylowe mają ciekawą kolorystykę i kształty. Są najbardziej lekkie ze wszystkich typów wanien. Jest to wanna o wymiarach 150×100 centymetrów i waży 20 kilogramów Wanny akrylowe długo trzymają stałą temperaturę;

wanna

Autor: Aquaform
Źródło: Aquaform

są również dźwiękochłonne. Powierzchnia takiej wanny jest gładka, przyjemna oraz ciepła w dotyku. Łatwo ją utrzymać w czystości, nie tworzą się na niej zacieki ani oznaki rdzy.

Co więcej wanny akrylowe nie będą się przebarwiać. Wadą jest dość znaczna podatność materiału na zarysowania oraz uderzenia. Stąd też niektóre modele wzmacniane są mieszanką żywicy poliestrowej plus włókno szklane. Nabywając wannę powinniśmy o to spytać. Producenci oferują również wanny ze specjalną powłoką albo środkiem antybakteryjnym dodawanym w procesie produkowania do płyt akrylowych. Na powierzchni tej wanny bakterie rozwijają się wolniej, łatwiej więc utrzymać higienę. Kupując wannę pamiętajmy także o innym asortymencie, jak dopasowane syfony.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,