Oświetlenie lustra łazienkowego – nowe trendy w aranżacji domu

Potrafi wprowadzić do wnętrza odpowiedni nastrój. Za jego pośrednictwem możesz optycznie powiększyć lub pomniejszyć pomieszczenie, nadając mu więcej intymności. Właściwe dobranie i rozmieszczenie oświetlenia może zdziałać cuda. Planując wykończenie mieszkania lub domu, warto zapoznać się z nowoczesną prasą branżową. Czasopisma dekoratorskie idealnie przedstawiają nowoczesne trendy w wykończeniu i dekoracji wnętrz.

mała lampka

Autor: Carissa Rogers
Źródło: http://www.flickr.com
Zważając uwagę na to, jaki efekt chcemy osiągnąć, można postawić na styl
– skandynawski, charakteryzujący się prostotą i naturalnością w barwach natury,
– prowansalski – adresowany do tradycjonalistów i nastawiony głównie na pastele, drewno i kamień,
– retro – bardzo nasycony barwami oraz ozdobiony oryginalnymi sprzętami.
Mamy jeszcze do wyboru styl klasyczny, od którego coraz bardziej się odchodzi, styl angielski – dający niesamowity klimat do malutkich wnętrz, w dalszej kolejności styl francuski, toksański, czy też vintage. I to nie wszystko.

Łatwo jednak spostrzec, że wśród polskich aranżacji góruje styl skandynawski, a w nim prawie niezauważalne, nowoczesne lampy wiszące (zobacz tanie lampy wiszące) lub też tanie plafony, podkreślające minimalizm w dekoracji mieszkania. Klasyczne ,zdobione oświetlenie lustra łazienkowego zastąpiły szerokie kinkiety, rozciągające się na całą długość coraz większego lustra, które doskonale powiększa wnętrza jakże małych, nowoczesnych łazienek (oświetlenie lustra łazienkowego). Osoby nie za bardzo będące za kinkietami coraz częściej stawiają na oświetlenie z tyłu lustra, oświetlenie LED naokoło lustra, w tym tzw. oczka LED, paski i profile wodoodporne. Jako oświetlenie lustra łazienkowego można także użyć punktowe oprawy sufitowe, instalowanie zwykle na suficie podwieszanym i rozłożone w paru miejscach, wzdłuż lustra. Z kolei przy niewielkim zakresie budżetowym, szczególnie, gdy planujemy wykończenie wnętrza pod wynajem, możemy ograniczyć się do głównego światła wybierając tanie plafony. Wybór ich jest duży, a na podstawowe wymagania wystarczający do codziennego użytkowania mieszkania (najtańsze plafony).

Kierując się z łazienki do salonu możemy łatwo dowiedzieć się, że jego oświetlenie nie kończy się tylko na naczelnym, górnym oświetleniu. Z uwagi na fakt, że salony coraz częściej łączone są z kuchnią, co od salonu oddzielać może wyspa kuchenna, to właśnie tam wybierane są coraz bardziejnowoczesne lampy wiszące, często przybierające postać metalowych, lub też wykonanych z tworzywa sztucznego – kuli, albo też na przykład szklanych kielichów.http://www.galeriaoswietlenia.pl/118-wiszace-i-plafony galeriaoswietlenia.plW przypadku artykułu, typu: nowoczesne lampy wiszące, wybór jest ogromny, dzięki czemu każdy może wybrać coś dla siebie, w dopasowaniu do swojego gustu i wybranego stylu dekoracji wnętrz.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,