W jaki sposób dobrze wybrać zestaw firanek do swoich pomieszczeń, jakie są ich rodzaje i tkaniny, z jakich się je robi.

W większości pomieszczeń w mieszkaniach i domach są okna. Na ich zagospodarowanie jest przynajmniej kilka pomysłów, ale od lat chyba najczęściej można spotkać tradycyjne firanki. To, że mówi się na nie tradycyjne nie znaczy wcale, że nie da się ich użyć w nowoczesnym wnętrzu. Wprost przeciwnie, dobrze dopasowane mogą stanowić doskonałe uzupełnienie wystroju wnętrza, dlatego też warto chwilę czasu poświęcić przy wyborze i zorientować się, jakie są możliwości.

Rolety czy firanki

Autor: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner

A możliwości jest naprawdę sporo, i to zarówno jeśli będzie chodzić o stylistykę, jak i dostępność tkanin. Jednym z ważniejszych pytań, na które trzeba znaleźć odpowiedź kupując firany do pokoju (ciekawy artykuł od alena-firany.pl) jest ich przeznaczenie. Wersje ciężkie, dość grube doskonale będą ochraniać przed promieniami słońca, z kolei lekkie będą rozjaśniać wnętrza. Właśnie mając na uwadze na zastosowanie powinno się dobierać rodzaj materiału, z jakiego firany zostaną zrobione, a także kolorystykę, chociaż ta będzie bardziej zależeć tego, jak jest urządzone pomieszczenie, w którym będzie się je wieszać.

Kolejną sprawą przy kupnie firan będzie wybór materiału. Tkanin, z jakich można zrobić firany jest całe mnóstwo, różnią się one zarówno połyskiem, wyglądem, jak również wzorem i grubością. Niezwykle popularne są na przykład żakardowe, nie tylko świetnie się prezentują, ale dodatkowo nie wymagają kłopotliwego niekiedy prasowania. W każdym rodzaju wnętrz będą się również sprawdzać firany zrobione z satyny, posiadają one piękny połysk ale niestety lubią się miąć i wymagają prasowania.

Masz spory kłopot z wyszukaniem efektywnego rozwiązania Twojego dylematu? Z pewnością szybko może pomóc Ci ta strona konstrukcje aluminiowe.

Rolety czy firanki

Autor: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner

Do popularnych tkanin zaliczają się również organtyna, woal i tafta, z nich również można uszyć ciekawe kolorystycznie firany (ALENA – sklep z firanami >> tylko profesjonalne informacje) do wszystkich pomieszczeń. Na zakończenie należy określić jeszcze, jakie wymiary będą miały zamawiane firanki, z reguły nie ma żadnych problemów z zamówieniem ich dokładnie takich, jakich się potrzebuje. Na przykład firanka do kuchni przeważnie będzie krótka, sięgająca powyżej blatu roboczego, natomiast firanki do salonu czy pokoju są najczęściej dłuższe, aż do samego dołu.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,