Podstawowe informacje o kosmetykach organicznych, zalety oleju arganowego i sezamowego.

Coraz częściej przy kosmetykach usłyszeć można hasła organiczne albo naturalne. Pomimo tego że będą one reprezentować dwie różne kategorie produktów, to mimo wszystko wielu ludzi nie do końca dostrzega między nimi różnicę, myląc oba te pojęcia. Naturalne kosmetyki zawierają tylko substancje pochodzenia zwierzęcego lub roślinnego, otrzymane w sposób bezpieczny dla przyrody.

Generalnie tego typu kosmetyki nie powinny posiadać żadnych sztucznych dodatków, jednak niektóre organizacje certyfikujące pozwalają na niewielkie ilości niektórych z nich. Lecz przy kosmetykach naturalnych ważne jest przede wszystkim to, żeby ich składniki były pochodzenia naturalnego.

Interesujący artykuł? Jeżeli tak uważasz, to spójrz też na podobne wątki zawierające zbliżone tematy – one całkowicie Cię pochłoną.

Kosmetyki organiczne robią krok do przodu, jeśli chodzi o nie co najmniej dziewięćdziesiąt procent składu musi pochodzić z organicznych upraw, to znaczy bez użycia nawozów, pestycydów czy sztucznych modyfikacji. Rośliny uprawiane w taki sposób rosną na specjalnych plantacjach, w jakich zabronione jest używanie jakichkolwiek sztucznych metod i związków – organique.pl/sklep/kosmetyki/olej-sezamowy.

Olejowanie włosów

Autor: Fotolia.com
Źródło: Fotolia.com
Szczególnie istotną rolę w organicznych i naturalnych produktach odgrywają oleje wytwarzane z różnych roślin. Dzięki wysokiej zawartości odżywczych składników bardzo dobrze będą one wpływać na cerę, pielęgnując ją i nawilżając. Dużą popularnością między innymi się cieszy olej sezamowy, robiony z niewielkich ziaren sezamu. Po taki właśnie olej bardzo często zaczynają sięgać wytwórcy środków do pielęgnacji włosów, bo ma on bardzo dobry wpływ na nie. Olej ten obfituje w liczne minerały i witaminy, przez co wzmacnia skórę głowy i całe włosy, a także stymuluje ich rośnięcie – .

Kolejnym niezwykle cenionym olejem stosowany, w naturalnych kosmetykach jest olej arganowy. Robi się go drzew arganu, które rosną przede wszystkim w Maroku, cieszą się tam taką popularnością, jak oliwki w Grecji. Olej ten to w pierwszej kolejności witamin i składników mineralnych, a oprócz tego nienasyconych kwasów tłuszczowych. Przez to bardzo dobrze wpływa on na skórę, chętnie się go wykorzystuje przy wysuszeniach i walce ze zmarszczkami oraz bliznami.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,