Zrelaksuj się w domu

Obecnie ludzie żyją w biegu, najczęściej między zarabianiem pieniędzy, bliskimi, przyjaciółmi, różnymi pasjami, obowiązkami domowymi…Można by tak jeszcze wypisywać długo. Każdy styka się na co dzień ze stresującymi sytuacjami. W całym tym pędzie nie wolno jednak zapomnieć o relaksie. Nikt nie może żyć w taki sposób bez wytchnienia. Najlepiej nauczyć się relaksować we własnym mieszkaniu.

Kącik odpoczynku

meble kuchenne   slider

Autor: Mebel Rust
Źródło: Mebel Rust

Bardzo ważne jest, by w domu mieć miejsce, gdzie czujemy się spokojnie i bezpiecznie. Może to być sypialnia, może to być pokój dzienny. Należy poświęcić trochę czasu na urządzenie sobie takiego miejsca. Ciepłe, przytłumione światło, ulubione kolory, ulubiony fotel albo sofa, miękki koc, albo poduszki – w zasadzie niewiele, a tych parę rzeczy może stworzyć nam doskonałe miejsce relaksu. Przystosujmy je do swoich upodobań. idealnym rozwiązaniem, które przeżywa renesans są podnóżki. Gdy lubimy odpoczywać, a nie mamy miejsca na kanapę czy szezlong, podnóżek przy fotelu sprawdzi się idealnie.

Znajdź czas dla siebie

Meble to przecież nie wszystko. Postarajmy się o to, aby w naszym kąciku odpoczynku panował spokój. Jeśli nie możemy sobie pozwolić na wygospodarowanie całego pokoju dobrze jest pomyśleć nad zakupem parawanu, albo odgrodzeniem się od pozostałej części mieszkania innym sposobem. Możemy do tego celu wykorzystać półkę z książkami, albo pas tkaniny podwieszony pod sufitem.

Każdy chce czasem chwili dla siebie. Musi odciąć się od wszystkiego – od pracy, domowników, mediów. W związku z tym tak ważne jest, aby w mieszkaniu, w miejscu, w którym czujemy się dobrze, stworzyć miejsce wyłącznie dla siebie. Takie, gdzie ze spokojem możemy poczytać książkę albo gazetę, posłuchać muzyki, albo zwyczajnie poleniuchować patrząc przez okno. Możemy tam postawić świece do aromaterapii, jeśli lubimy ich aromat. Tak naprawdę ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Nawet w niedużym mieszkaniu da się wygospodarować miejsce na kącik relaksu. Pomoże w tym sklep (link tutaj). Po ciężkim dniu nie ma nic przyjemniejszego, niż chwila dla siebie z kubkiem pysznej herbaty. A sama świadomość, że mamy takie miejsce może pomóc w poradzeniu sobie z codziennymi stresami.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,