Ozdoby na okna, które tworzą otoczkę świąt – które wybierać, by stworzyć prawdziwy nastrój?

Specjalnie na czas świąt przeźroczyste na co dzień okna naszych domów urozmaicamy ozdobami świątecznymi. Stroiki i ozdoby wiszące mają udowodnić, że także my przygotowujemy się do świąt. Ozdoby na oknach przybierają duże rozmiary w postaci wielokolorowych kombinacji świetlnych.

Ozdoby zrobione ręcznie

Autor: Roberto Verzo
Źródło: http://www.flickr.com
Zdobienia tak zagęszczone, włączane na całe noce oznaczają też zwiększone zużycie prądu. Jeśli już uwielbiamy tworzyć wyjątkowe wrażenie i nie szkoda nam na opłaty to stworzymy jedyną w swoim rodzaju kompozycję w oknie. Na tle setek mieszkalnych okien to właśnie nasze szyby będą w szczególny sposób przyciągać wzrok przechodniów.

Oczywiście nie znaczy to, że nie można zdobić skromniej, zachowując przy tym wrażenie piękna. Zawieszka do okna – więcej info – czy na choinkę, pasujące do koloru pomieszczenia także ubogacą ten szklany element – doczytaj na stronie . Filcowe choinki, czerwono-białe mikołajki, misie i święcące stroiki oglądane z oddali jedynie wzmacniają w nas poczucie nadchodzących świąt. Sklepiki ze świątecznymi gadżetami, ale i duże markety są w tym czasie pełne świątecznego ekwipunku, szczególnie tego przeznaczonego na okna, zasłony i choinki. W takie zawieszki można zaopatrzyć się także przez portale zakupowe. Za kilka złotych kupimy całe komplety ozdób, stroiki choinkowe czy światełka, które posłużą nam przez lata.

Dekoracje świąteczne, ozdoby w stylu nowoczesnym

Autor: home&you
Źródło: home&you

Jeśli jednak najzwyczajniej nie przepadamy za uzewnętrznianiem świątecznego klimatu na szybach, ozdoby wiszące spokojnie możemy wykorzystać na zielonych drzewkach. Ozdobione łańcuchami, bogate w bombki staną się jeszcze bardziej piękne, kiedy zawisną na nich unikatowe ozdoby. Jeśli do całej otoczki dodamy śpiewanie kolęd i mini-szopkę stojącą na parapecie tuż przy szybie damy innym do zrozumienia, że święta praktycznie wchodzą do naszego mieszkania przez okno. Idea gwiazdki i prezentów od niej nie okazuje się wzięta z kosmosu.

Możliwości zdobień mamy więc wiele, a wybór, czy doprecyzowanie ozdób i zawieszek, które przeznaczymy na szyby zależy tylko od nas samych – strona www. Pamiętajmy, że są to tylko „ozdoby”, a więc dodatki, które dopełniają magii świąt – podobnie jak prezenty pod choinką. Kluczowa pozostaje rzecz jasna modlitwa i rodzinne przeżycie okresu z Chrystusem nowonarodzonym.