Coraz bardziej popularne, również w naszym kraju. Co to są telebimy, w jaki sposób są zbudowane i gdzie najkorzystniej

Środki masowego przekazu są dzisiaj niesłychanie nowoczesne, w przyszłości będą jeszcze bardziej zaawansowane, ale już dzisiaj musimy kreować najbardziej innowacyjne rozwiązania. W ciągu kilku poprzednich lat zauważyć możemy obszerny postęp nauki, szczególnie jeśli chodzi o przekaz wideo. Na pewno wyróżniającym przykładem w tym obrębie są telebimy.

ekran reklamowy

Autor: Steven Straiton
Źródło: http://www.flickr.com
Telebim, potocznie definiowany także jako ekran led, to bardzo skomplikowane w zakresie konstrukcji urządzenie do wyświetlania obrazów które nie zawierają śladu ruchu oraz linia produkcyjna do pelletu dynamicznych. Matryca telebimu (sporo więcej odnajdziesz pod tym adresem zrobiona jest z diód, które charakteryzuje wielka moc emisji światła . Teraz, bardzo często mamy szansę spotkać technologie typu 2RGB, RGB i SMD.

Jeżeli nie chcesz, aby ominęły Cię inne analogiczne informacje odnoszące się do przedstawianego tutaj tematu, to kliknij i więcej zobaczysz w treści.

W technologii 2RGB, aby stworzyć pojedynczy piksel trzeba użyć około czterech lampek diodowych. Dwie z nich mają kolor czerwony, zielona i niebieska po jednej.Ogromnym atutemtego typu umieszczenia części jest fakt, iż konstruują one piksele wirtualne. To sprawia, że telebimy tego rodzaju mają dwukrotnie większą rozdzielczość.

ekran

Źródło: www.medas-media.com.pl
Bardzo ciekawą kwestią jest też pytanie, jak wykonany jest telebim (ekrany ledowe radom reja). Wiele osób się nad tym zastanawia porównując go do struktury telewizora. Chociaż podobieństwa widać, to jednakże telebim jest znacznie inaczej zbudowany. To tak zwana struktura modułowa. Co to znaczy? Wszelki telebim jest złożony z określonej ilości modułów. Posiadają one przeważnie formę prostokąta.

Tego typu podzespołów może być kilka, w dużej zaś mierze zależne jest to od wielkości, jaką docelowo powinny posiadać telebimy. Wiadomym jest jednak, iż moduł nie wyświetla całego obrazu, a jedynie jego określoną część. Razem z innymi modułami, tworzy obraz w całość. Jak widać działalność i budowa telebimu to dość atrakcyjne i nie do końca oczywiste mechanizmy. Niemniej, jeśli już się bardziej zagłębimy w temat zrozumiemy dlaczego tak to działa i czemu telebimy cieszą się narastającą wciąż popularnością. Trend ten zapewne będzie narastał. A w jakim stopniu zaprezentują najbliższe lata.