Na co zwracać uwagę zamawiając młodzieżowe biurko – które kwestie są najważniejsze?

Wielkość czy profil biurka to istotnesprawy, powinny być właściwie przemyślane. Dzięki nim wybierzemy najdogodniejsze biurko dla naszego dziecka, a tow końcu komfort i zanik problemów ze zdrowiem. W jaki sposób więc zdobyć najdogodniejsze biurko, jak je odpowiednio postawić, by praca przy nim była najdogodniejsza?

Dodanie biurka w pokoju dziecka musza być przemyślane, najlepiej jak w pobliżu jest dostęp do światła słonecznego. Jednocześnie, pracująca przy nim osoba nie może sobie zasłaniać światła.

pokój dziecka

Autor: Kids Town
Źródło: www.kidstown.pl

Tak więc biurko osoby piszącej prawą ręką powinno stać lewym bokiem do okna, z kolei leworęcznej – prawym bokiem. Najgorzej jak wstawimy żyrandol (kinkiety łazienkowe) tylną stroną do okna lub tyłem do drzwi. Co do oświetlenia w pokoju, to w sytuacji, kiedy dziecko jest praworęczne lampka rzucająca cień na żyrandole (oświetlenie podszafkowe) powinna być z lewej strony, z kolei w przypadku osobypiszącej lewą ręką. Komfortowe krzesło biurowe to klucz do sukcesu. Dobrze jak ma miejsce na łokcie, jak również możliwość ustawienia kąta oparcia, zmieniana wysokość siedziska w przedziale 40 – 50 centymetrów. Porady z .

Ogromnym plusem jest także to, żeby monitor był nieco przechylony do tyłu, z kolei minimalna odległość oczu dziecka które siedzi przed komputerem wynosiła od niego 40 – 50 czterdzieści-pięćdziesiąt centymetrów, prawidłowa to 75 centymetrów. Monitor komputera nie może być postawiony na tle okna czy na wprost niego, żeby nie odbijało się w nim światło słońca lub sztuczne. To na pewno powoduje przemęczenie oczu, co w skutku będzie związane z problemami ze wzrokiem. Najkorzystniej, by monitor został postawiony bokiem do okna. Decydując się na biurko do pokoju należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Najistotniejsze, aby to było ergonomiczne biurko, najlepiej regulowane biurko dla dziecka. W czasie kiedy dziecko bawi się na komputerze stacjonarnym, odpowiednio by wysokości, na jakich wyregulowany jest klawiatura czy ekran, były inne (więcej o biurkach z regulacją wysokości).

To znaczy, iż najdogodniej, żeby monitor został ustawiony nieco wyżej na biurku, zas klawiatura na specjalnym ruchomym blacie. Różnica pomiędzy nimi niepowinna być mniejsza niż dziesięć centymetrów. Najistotniejsza zasada jest taka, że ręce osoby pracującej na klawiaturze powinny działaćswobodnie na ruchomym blacie, z kolei jej przedramiona tworzyć z osią ciała kąt dziewięćdziesięciu stopni.