Talerze pełne elegancji które przysparzają obiadom uroku, czyli zastawa porcelanowa nie tylko od święta

Dobrze przygotowane danie smakuje jeszcze lepiej kiedy jest podane na eleganckich talerzach. Do suto zastawionego stołu zasiadamy nie tylko na święta, obfitego w domowe posiłki – wystarczy oczekiwana imprezka ze znajomymi, imieniny, czy np. chrzest. Na takim wydarzeniu nie może zabraknąć elegancko dobranej zastawy stołowej.

Esencją starannie podanego obiadu lub deseru zawsze są talerze. W typowo zadbanej formie mamy talerze dekoracyjne, służące głównie kruchymprzekąskom i ciasteczkom. Można na nich położyć przyprawy typu chrzan, ćwikła i grzyby. Dekoracja ma w sobie pokład symboliki – mowa tutaj o porcelanie dość wysokiej klasy. Talerze dekoracyjne posłużą nam także do podawania umytych owoców, co bardziej zamożni nie wyobrażają sobie również zjedzenia obfitego posiłku na talerzach słabszej jakości. Dekoracyjność na talerzach to też nowoczesność i niekonsekwencja. Wyróżniamy talerze dekoracyjne ze zdobieniami, wypłaszczeniami i zagięciami, np.

Hej, spójrz na witrynę (https://www.cafepanamera.com/jamaica-blue-mountain)!, to okazja, że jeszcze raz tak prędko jest w tym serwisie coś aż tak ciekawego, trzeba to koniecznie zobaczyć!

w kształcie liścia. Na podobnych postawimy pokrojonego wielkiego ananasa, piętrowy tort, upieczonego świniaka. Sprawdź tutaj: .

Mamy talerze typowo do obiadów, talerz na jajka (wydzielone wgłębienia), małe talerzyki na kawę, herbatę i ciasteczka.

Gdy uznasz, że warto zgłębić większą ilość danych wiążących się z omawianą tu problematyką, zerknij pod link (https://cukier-krolewski.pl/przepisy/nalewka-swiateczna/) – w tamtym miejscu przeczytasz analogiczne zagadnienia.

Wiele możliwości do wybrania i dopasowania pod względem spożywanego posiłku. Warto tutaj zastanowić się nad cudeńkami do spożywania jakie jesteśmy w stanie przygotować i podawać na tych talerzach. Czy wystarczają nam klasyczne typy talerzy, czy porcelana – jakby nie patrzeć ceremonialny standard – okaże się niezastąpiona pod świniaka, rocznicowe torty, małą czerwoną herbatę w dużej korporacji? Tutaj nie liczmy na większą zmianę. Na co dzień może używamy zastępników z plastiku i misek, ale wyjątkowość dnia święta ( ważna chwila rodzinna, itp.) elegancji porcelanowej nie będzie zadość. Dla zainteresowanych więcej tutaj: Garneczki.

Bez przyzwoitej zastawy dobrej jakości przyjęciu rodzinnemu nie pomoże rewelacyjnie przygotowany obiad. Miejmy te względy także przy czyszczeniu i myciu naczyń i zastawy przed przyjęciem. Najmniejsze ryski na talerzach, sztućcach, czy kieliszkach – wypatrzone przez gości, a co najmniej miłe, zasugerowane organizatorom – przynoszą ogromny powód do zawstydzenia i kompromitacji. Dosłowna „plama” będzie krążyć jak cień nad gospodarzami bardzo długo.