Oświetlenie do pokoju dziennego oraz kuchni

Nowoczesny salon częstokroć pełni kilka rozmaitych funkcji. Z tego powodu ogromnie ważne jest oświetlenie salonu. Odpowiednio zastosowane oświetlenie spełni tak funkcje praktyczne jak też dekoracyjne. Gdy odpowiednio dopasujemy i umiejscowimy lampy do salonu możemy tym sposobem wydobyć pewne jego strefy, podkreślić jego atuty czy ukryć wady. Kolejną równie ważką rolą oświetlenia jest budowanie nastroju wnętrza, zwłaszcza jego strefy wypoczynkowej.

Minęły już czasy jedynego żyrandola w centrum sufitu, który wytwarzał rozproszone światło, przez co pokój dzienny zdawał się płaski. Współczesne oświetlenie przynosi nam znacznie więcej opcji. Obecnie z pomocą lamp podłogowych, plafonów czy listw ledowych zamaskowanych w suficie możemy bez kłopotu ustalić w naszym pokoju dziennym rejon relaksu czy posiłków, zaakcentować obraz powieszony na ścianie bądź też wydobyć z cienia ukryte zakątki wnętrza. Przykłady na

lampy

Autor: Lexy Spreitzer
Źródło: http://www.flickr.com

Każde z pomieszczeń potrzebuje innego sposobu oświetlenia. Nad kuchennym stołem pożądana będzie lampa zwisająca, kierująca światło w stronę stołu. Natomiast w strefie relaksu mamy o wiele większe możliwości. Tu pożądane jest miękkie oświetlenie, przy którym dobrze ogląda się filmy lub czyta gazetę. Możemy wybierać spośród wielu wariantów lamp podłogowych i plafonów. Sklepy z oświetleniem mają w ofercie co dusza zapragnie; różnego rodzaju żyrandole jak też wszelkiego rodzaju oświetlenie do kuchni na Dobierając oświetlenie do naszego mieszkania miejmy na uwadze iż lampy oraz żyrandole nie muszą stanowić całokształtu. Ożyrandole (polecamy lampa sufitowa kryształowa)kawiej pomieszczenie wygląda, jeśli są one rozmaite, a łączy je np. zabarwienie lub też typ klosza. Kupując nowy żyrandol bądź lampę zwróćmy również uwagę na bardzo istotną sprawę, mianowicie energooszczędność.

Żyrandole czy lampy winny więc przede wszystkim spełniać odpowiednio swą funkcję podstawową, ale także budować nastrój, i niejako zdobić wnętrze. Jeśli więc zależy nam żeby nasze pomieszczenie prezentowało się pięknie w wieczornej porze, warto zastosować parę oddzielnych źródeł światła, najodpowiedniej włączanych osobno i umożliwiających stosowanie rozmaitych połączeń. Wtedy salon spełniać będzie swe funkcje, a jednocześnie będzie wnętrzem przytulnym i interesujący.