Domowa stylizacja włosów

Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, możesz sama zostać swoim fryzjerem. Skracanie włosów i modną stylizację możesz wykonać całkowicie samodzielnie. Wystarczy przetestować kilka sprawdzonych tricków na to, jak uzyskać dobry efekt.

W pierwszej kolejności, dobrze dobrana pielęgnacja to klucz do sukcesu. Jedwabiste włosy to oznaka ich zdrowej kondycji. Postaraj się o nie właściwie dbać, by zachwycały swoim blaskiem. Troska o kondycję włosów należy rozpocząć już w trakcie ich mycia – porady na . Stąd też istotne jest, jakiego szamponu używasz. Wiele dziewczyn na co dzień używa samego szamponu, rezygnując z odżywki. Takie rozwiązanie ma sens wtedy, gdy masz gęste pasma. Jednakże warto pamiętać, że odżywka to kosmetyk niezwykle skuteczny – wzmacnia i regeneruje zniszczone włosy. Jeśli nie lubisz czynności mycia włosow poświęcać aż tyle czasu, możesz zastosować odżywkę w płynie, bez konieczności spłukiwania wodą. Po umyciu można po prostu wysuszyć włosy.

Po drugie, jeśli jesteś fanką prostych włosów, możesz uzyskać pożądany efekt w domu.

kosmetyki SPA

Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com

Włosy najczęściej wygładzisz prostownicą, szczególnie jeśli są z natury kręcone. Możesz też użyć odpowiedniej szczotki do włosów. Układanie pasm na szczotkę może być bardziej czasochłonne, ale pasma mniej się niszczą. Jeśli masz włosy krótkie, to raczej unikaj prostownicy, które chronią przez szkodliwym wpływem gorąca. Przeważnie do układania długich włosów dobrze jest użyć spłaszczonej szczotki, zaś do krótszych – zaokrąglonej.

W drogeriach wyszukasz także profesjonalne farby do włosów, przykładowo wella touch – . Zabieg koloryzacji w salonie fryzjerskim jest dosyć kosztowny, jeśli więc chciałabyś zaoszczędzić, powinnaś udać się do najbliższego Rossmana. Profesjonalne farby do włosów oferują szeroką paletę kolorów, są także wzbogacone olejkami pielęgnacyjnymi.

Wejdź na ten link i zobacz tam uwagi o nas. Gdy wynikną jakieś pytania, to z przyjemnością Ci na nie odpiszemy.

Regenerują włosy, zapewniają piękny blask, jednak pod warunkiem, że nie będziesz farbować włosów częściej niż co 4 – 6 tygodni. Jeśli nie jesteś pewna, czy wybrałaś dobry odcień, zawsze zamiast farby możesz zastosować szampon koloryzujący, który po kilku tygodniach wypłucze się. Nie zapomnij jednak, by po farbowaniu koniecznie używać dobrej odżywki, która odpowiednio nawilży włosy i pozwoli ci dłużej cieszyć się pięknym kolorem.