Stosowanie perfum jest popularne, ale częściej sięgają po nie panie. To w sumie naturalne, lecz czym właściwie są perfumy?

Niektórzy z nas nie wyobrażają sobie funkcjonowania bez perfum. Są niezbędne w wielu sytuacjach, są w stanie zadziałać na zmysły mocniej nawet niż wygląd czy ubiór. Raczej jednakowoż stanowią perfekcyjne dopełnienie naszej elegancji lub sposobu bycia. Z perfumami, jak ze wszystkim można przedobrzyć, więc musimy uważać, żeby nie pachnieć za bardzo intensywnie, ponieważ to też nie jest jakieś bardzo pozytywne.

Hugo Boss

Autor: Darkside_sithlord [Marlon Garcia]
Źródło: http://www.flickr.com
Mimo to, odpowiednio dobrane perfumy, jak hugo boss perfumy damskie na pewno będą najbardziej optymalne dla wielu pań. Czym są tak naprawdę perfumy, niektórzy główkują? Perfumy to faktycznie mieszanina różnych związków zapachowych, definiujemy je olejkami zapachowymi. W ich składzie odnajdziemy także środki homogenizujące orazwzmacniające, a także rozpuszczalnik, jest nim najczęściej etanol albo mieszanka lekkich alkoholi alifatycznych. Możemy także podzielić w zależności od ilości rozpuszczalnika, ponieważ otrzymamy wtedy perfumy właściwe, tak zwane ekstrakty perfum, wody perfumowane oraz wody toaletowe – doczytaj tutaj.

perfumeria

Autor: Norio NAKAYAMA
Źródło: http://www.flickr.com

Po nałożeniu ich na powierzchnię ciała najistotniejsza substancja, może to być na przykład alkohol etylowy, ale także olejek sandałowy, błyskawicznie wchłania się w skórę. W ten sposób na jej powierzchni zostają jedynie olejki zapachowe oraz środki wzmacniające. Uwalniane są więc do powietrza i dzięki temu mamy wrażenia węchowe. Jak uzyskujemy olejki zapachowe? Można je uzyskać przez destylację z parą wodną. Jest to w sumie jeden ze sposobów, gdyż w grę wchodzi też ekstrakcja i zatężanie składników zapachowych z różnorodnych części roślin, nadają się kwiat jaśminu oraz liście mięty. Częściej jednakże miesza się różnorodne syntetyczne związki chemiczne posiadające różne aromaty. Perfumy odnajdują się w wielu okolicznościach, często są to sytuacje oficjalne, wtedy na przykład dobrze odnajdują się perfumy paco rabanne.

Jak uważasz? Czy opisywany wątek jest ciekawy? Jeżeli tak, to kliknij w odnośnik oraz przeczytaj praktyczne informacje (http://profesjonalne-nawadnianie.pl/Siatki-cieniujace-c201) – wciągną Cię kompletnie.

Z innej strony, większość pań stosuje perfum w w wielu sytuacjach, aby dodać sobie seksapilu, po prostu czuć się lepiej. Mężczyźni w tym obszarze trochę zostają w tyle, lecz i wtej sytuacji powoli się to zmienia. Istnieje przecież tak dużo cudownych męskich rodzajów perfum, że czasami powinniśmy tak naprawdę z nich skorzystać. I nie tylko warto robić to przed spotkaniem z partnerką, w wielu okolicznościach jest to wskazane. Jak widać jednak, mężczyźni również zaczynają bardziej o siebie dbać, chociaż czasem robią to aż nadto przesadnie.