Folie samoprzylepne – należyte w licznych dziedzinach. Do czego jestosować?

Posiadające wiele zastosowań folie samoprzylepne są w stanie być wykorzystywane do wykonywania reklam, jako media do kreowania billboardów, grafik reklamowych, banerów pojazdowych. Mimo kilku zastosowań większość dostępnych produktów ma charakter wszechstronny, czyli są do aplikowania podobnie jak w obiektach w aplikacjach zewnętrznych jak i wewnętrznych.

Reklamy plakatowe

Autor: Andy Walton
Źródło: http://www.flickr.com
Osiągalne na rynku folie reklamowe najłatwiej podzielić na artykuły polimeryczne, monomeryczne i wylewane. Różnią się pomiędzy sobą strukturą a co za tym następuje przeznaczeniem. Każda z tych rodzajów folii jest poświęcana odmiennym typom reklam. Zazwyczaj aplikowanymi tego typu produktami są folie samoprzylepne do wielkoformatowego druku cyfrowego. Są to bezklejowe dostosowane do pracy z licznymi klasami atramentów towary. Monomeryczne znajdują wykorzystanie w krótko i średniookresowych aplikacjach wewnętrznych i na zewnątrz, naklejanych na niezakłóconych nawierzchniach. Natomiast folie polimerowe traktowane są w razie średnio i długookresowych aplikacji wewnętrznych i zewnętrznych. Kiedy chodzi o ten ostatni gatunek, czyli wylewane, są one w największym stopniu podatnymi materiałami, określonymi do najbardziej wymagających długotrwałych aplikacji. Używane są w szczególności do rycin samochodowych, głównie przez najogromniejszą siłę spojenia. Są podatne na rozciąganie, za pomocą czego nie ma problemu z przyłożeniem ich w niedostępne miejsca. Często spotykanym w reklamie artykułem jest również folia One Way Vision, a więc folia przebijana, często sytuowana w oknach samochodów, biur, czy obiektów gastronomicznych. Obywatele patrzący z zewnątrz zauważają tekst reklamowy,w następnej kolejności te znajdujące się we wnętrzu pojazdu mogą bez trudu obserwować otoczenie. Dziś na rynku folia reklamowa jest osiągalna w tak licznych wariantach, iż każdy człowiek może trafnie pod swoją potrzebę dopasować coś dobrego. Odnajdziemy także produkty pozwalające na widoczność broszury bądź obrazu w trójwymiarze. W montowaniu tego typu dodatku wypada pamiętać o tym, iż podłoże ma wpływ na wygodę przylepiania ale również na efektywność druku. Właściwie dobrane folie reklamowe zagwarantują nam dłuższą żywotność baneru i podobnie lepszy efekt końcowy.

Reklama zewnętrzna

Autor: Map of the Urban Linguistic Landscape
Źródło: http://www.flickr.com
Ogólnodostępne w tej chwili folie reklamowe nie mają małego zasięgu wykorzystywania. Plus minus 90 % firm reklamujących się wykorzystuje tylko ich do obklejenia szyb lokum czy też auta. Folia (zobacz urządzenia do pakowania) samoprzylepna jest wytrzymała, a przy jej wyborze dobrze jest kierować się tym, na jaką nawierzchnię będzie nalepiana, zezwoli nam to na świetną widoczność wszystkiego, co znajduje się na banerze – kliknij tu.