Materiały opakowaniowe oraz ich rodzaje

Spakowanie paczki może czasem może być ogromnym wyzwaniem, zwłaszcza gdy produkt, który chcemy wysłać, ma osobliwe kształty. Jest wiele typów materiałów na opakowania, dlatego warto jest je poznać, by nigdy nie mieć problemu, gdy będziemy mieć do wysyłki mniejszą albo większą przesyłkę.

opakowany prezent

Autor: Kurman Communications, Inc.
Źródło: http://www.flickr.com
Do szczególnie popularnych zalicza się rzecz jasna tektura. Da się nią w łatwy oraz efektywny sposób osłonić tak samo meble, jak i drzwi, szkło lub armaturę. Nie jest droga, a dodatkowo jest łatwo dostępna, zatem nie powinniśmy trafić na żadne trudności, gdy zechcemy się w nią zaopatrzyć. Zwłaszcza zalecana jest tektura falista, mająca falowaną warstwą środkową, która znacznie zwiększa jej sztywność. Drugim często używanym materiałem jest także folia pęcherzykowa – zobacz. Właściwie zabezpiecza przed awariami, gdyż jest elastyczna i nie jest łatwo ją rozerwać. Świetnie rozdziela konkretne części i nie zarysowuje nawet delikatnych powierzchni, jakie wymagają niezwykłej troski. Co ważne, folię można ponownie zastosować, zatem nie wyrzucajmy jej, gdy otrzymamy przesyłkę. Będziemy mieć właściwy materiał na opakowanie oraz nie będzie trzeba go zakupować. Folia jest także bezpieczna dla przyrody, ponieważ w 100 procentach podlega utylizacji. Kolejnym materiałem jest folia stretchowa. Jest najlepsza do zabezpieczania ładunków umieszczonych na paletach, jakie nie domagają się aż tak dużej ochrony. Przede wszystkim chroni przed brudem i wilgocią. Dodatkowo jest prosta w użyciu i wydajna, a jej elastyczność umożliwia spakowanie również szczególnie nietypowych kształtów. Warto też mieć na względzie folię polietylenową, jaka także pozwala na owinięcie ciężkich do zapakowania danej rzeczy. Zwykle jest transparentna, jednakże wraz z życzeniem klienta można do niej dodać barwnik.

pakujące maszyny

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com
Znając poszczególne materiały opakowaniowe, prościej ci będzie odpowiednio zapakować paczkę tak, aby w pełni bezpiecznie mogła dotrzeć do odbiorcy. W materiały możemy zaopatrzyć się w sklepie sprzedającym takiego rodzaju asortyment albo od razu pójść do kuriera czy na pocztę, gdzie także można je znaleźć. Pamiętaj, iż zawsze lepiej jest szczelniej i mocniej zapakować przesyłkę, niż żałować tektury lub folii, gdyż paczka nieraz musi przebyć wiele km, nim dostanie się w ręce osoby, do jakiej jest skierowana.