Biała herbata nie cenionym przez społeczeństwo trunkiem

Czy to u cioci na urodzinach, czy u rodziców na obiedzie – zwykle jesteśmy częstowani czarną herbatą. Czasem dobrze jest jednak zamienić ten powszechny napój na coś w wyższym stopniu wyszukanego i zbawiennego dla organizmu człowieka.

herbata

Autor: insatiablemunch
Źródło: http://www.flickr.com
Srebrzysto-siwy lub też srebrno-biały kolor biała herbata zawdzięcza procesowi wytwórczości. Pączki przy rozkwitaniu rośliny są strzeżone przed słońcem, aby liście nie nabrały zielonej barwy. Nie są one formowane, dlatego zatrzymują (w odróżnieniu od przykładowo zielonej herbaty) swój zwyczajny kształt. Zbiera się je wielce skrupulatnie, gdyż roślina ma bardzo krótki czas zbiorów. Wpływa to bez wątpienia na jakość artykułu, ale również na jego cenę.

W Polsce za 100 gram suszu można zapłacić od 20 do około 100 złotych. Kiedy wyda się już tak sporo funduszy na herbatę, wskazane jest poczuć jej autentyczny smak oraz wydobyć jej dobroczynne właściwości. Zrobimy to parząc ją w poprawny sposób. Zalewamy listki wodą o temperaturze 85 do 90 stopni Celsjusza i podtrzymujemy pod przykryciem przez około 5 minut (herbaty kwitnące). W ten sposób trunek zachowa niezwykły aromat. Taki zabieg na jednej porcji suszu da się wykonać 3 razy, za każdym razem napar będzie mniej wyraźny, lecz przez cały czas apetyczny. Gdy mielibyśmy opowiedzieć, co taki napitek może stosownego zrobić dla naszego organizmu, można wymieniać bez końca. Mieści w sobie nadzwyczaj dużo witaminy C, przez co wzmacnia odporność.

Dla ludzi nie mogących spożywać kawy, będzie ona pierwszorzędnym substytutem, ponieważ zawiera pokaźną dawkę kofeiny a do tego działa orzeźwiająco. Świetna jest dla ludzi pracujących mentalnie, gdyż wspomaga koncentrację (rekomenduje się ją także studentom i uczniom).

Czy potrzebne będzie Ci istotne opracowanie (http://www.cukier-krolewski.pl/przepisy/nalewka-swiateczna/) tego tematu z wieloma wątkami? Przygotowaliśmy dla Ciebie miłą wiadomość – wyszukasz je w tym linku.

Posiada związki anty-mutagenne, dlatego biała herbata ma własności antynowotworowe. Wspomaga regenerację organizmu człowieka, więc sportowcy winni się z nią „zakolegować”. Aby zauważyć skutki, trzeba pić ją w ilościach od 2 do 3 filiżanek na dzień, przez okres przynajmniej dwóch tygodni.

filiżanka herbaty

Autor: Tim Lucas
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy przybędą do nas goście, dobrze jest uraczyć ich napojem, jakim jest biała herbata, bowiem będą oni w stanie odkryć jej woń i smak. My także powinniśmy ją spożywać, dlatego że ma niezmiernie dobrotliwe właściwości dla naszego organizmu. Efektów można się spodziewać już po 2 tygodniach harmonijnego jej konsumowania.